Ruşeym Torku

İpekyolu’dan Tanışma Toplantısı

  • Giriş Tarihi: 2.01.2014 17:21
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
İpekyolu’dan Tanışma Toplantısı

İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği, medya yöneticileri ve basın mensuplarıyla tanıtım, tanışma toplantısı düzenledi.

Why Note!?

Yönetim kurulu adına konuşan İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Tahir Şahin, “Öncelikle 2014 yılının başta tüm insanlığa olmak üzere, ülkemize sağlık, huzur, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyorum” diyerek derneğin kuruluş amacı hakkında bilgi verdi.

Gelişen ve değişen yeni Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının varlığının ve çalışmalarının yadsınamaz düzeyde olduğunu dile getiren Şahin, “Sivil toplum kuruluşları bir ülkede demokrasinin ve gelişimin olmazsa olmazlarındandır. Bizlerde Konya’da bir gurup işadamları olarak, şehrimizde çok sesliliğin fayda sağlayacağı düşüncesi ile İpekyolu Sanayici ve İşadamaları Derneği olarak faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Kuruluş amacımız ve gayemiz şehrimizin sosyal, kültürel ve özellikle de ekonomik alanda gelişimine katkı sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin gelişiminin hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Şahin, “Bu gelişimi istemeyen, guruplar ve ülkeler her dönem olmuştur, olacaktır” diyerek, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hepimizin bildiği gibi 2013 yılında Gezi Parkı ve 17 Aralık 2013 tarihinde Türkiye’de bir deprem etkisi yaratan operasyonlar meydana gelmiştir. Yapılan dış mihraklı operasyonlar tamamen ülkemizin gelişiminin engellenmesi ve siyasi iradenin zayıflatılmasına yöneliktir. Öncelikle bilinmelidir ki, İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği, her zaman yolsuzlukların karşısındadır. Ancak, yolsuzluk adı altında ülkemize vurulmak sitenin darbeyi görmemek için kör olmak gerekmektedir.”

Türkiye’nin 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyebilmesi için kendilerine düşen görevin, sanayilerimizin gelişimine ve istihdamın artmasına katkı sağlamak olduğunu belirten Şahin, “Hiç şüphe yok ki gelişimi ve istihdamı arttırmanın yolu da üretimden geçmektedir. İnanıyoruz ki, dün olduğu gibi, bugün de siyasi istikrar, özel sektörün önünü açacak ve gelişimine katkı sağlayacaktır” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İpekyolu’dan Tanışma Toplantısı
HABER YORUMLARI