YAZARLAR

İnsanlar açlıktan ölmesin.. - Yalçın İreş - Yeni Meram Gazetesi

İlkini geçtiğimiz yazımızda verdiğimiz, Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Seçer’in açıklamasının ikinci bölümünü şimdi yayınlıyoruz.

Aylardır bölgeye yardım gönderen Dost Eli Derneği’nin, rejim güçlerinin elinden kurtulup güvenli bölgelere ulaşan Halep halkının yanında olmaya devam ettiğini belirten Seçer şunları söyledi..

“Halep’te uygulanan acımasız katliamların yediden yetmişe tüm halkımızda büyük bir hassasiyet oluşturdu..

Herkes gücünün yettiğince mazlumlara yardım elini uzatıyor. Öyle ki; farklı okullarda okuyan ilk orta ve lise öğrencileri ele ele vererek topladıkları yardımlarla Halepli kardeşlerinin yokluğuna çare oldular..

Konya Sosyal Bilimler lisesi öğrencileri öncülüğünde Karatay ilçesindeki 5 okulda yapılan Halep’te insanlık ölmesin kampanyasında bir TIR malzeme alacak kadar nakit ve bir çok ailenin ihtiyacını giderecek gıda ve giyim malzemesi toplanıp derneğimiz aracılığı ile Halep mağdurlarına ulaştırıldı. Bu duyarlılığa sahip olan öğrencilerimize ve öğretmenlerine de ayrıca teşekkür ediyorum..

Bizler Suriye‘de savaş başladığından beri yardımlarımızla mazlumların yanında olmaya çalışıyoruz. Özellikle 15 gün içerisinde bölgeye, gıdadan giyime yakacaktan temizlik ürünlerine, battaniye, minder, hasta ve çocuk bezlerine varıncaya kadar acil yardım malzemeleriyle yüklü 9 TIR’ı yola çıkardık. Yardımlarımız, Yayladağı sınır kapısından geçirilerek Halep’teki kuşatmadan sağ kurtularak İdlip’e yerleşen ailelere dağıtıldı..

Yaşanan onca acının ardından bu insanların açlıktan ölmelerini istemiyoruz. Biz Dost Eli Derneği olarak halkımızdan gelen destekle bombaların öldüremediği bu insanlara yardım göndermeye devam edeceğiz”

Çaresizlikten can veren insanların bulunduğu Suriye, Halep ve benzer durumda olan ülkelere yardımı görev bilen Dost Eli Derneği’ne yardımlarınızı esirgemeyin..

Zira yapacağınız her türlü yardım, savaşın göbeğinde hakikaten çaresizlik içinde bekleyen insanları ayakta tutacak..

> Yeni Meram >Yazarlar > İnsanlar açlıktan ölmesin..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.