kapat
Ruşeym Torku

‘İnsan Yetiştirmek De Önemli’

  • Giriş Tarihi: 28.05.2013 16:20
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
‘İnsan Yetiştirmek De Önemli’

AK Parti Konya İl Başkanlığı, İstişare Toplantıları kapsamında KONİMSAN Briketçiler Sanayi’nde faaliyet gösteren mermerci ve briketçi esnafı ile bir araya gelerek sektörün talep ve sorunlarını konuştu.

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, konuşmasının başında toplantıya ev sahipliği yaptıkları için ÜÇER Granit Sanayi firması sahibi Mustafa Küçükkaragöz ve firma yöneticilerine teşekkür etti. Bu buluşmalarla sanayici ve işadamı ve esnafın sorun, talep ve isteklerini dinleyip hep birlikte çözüm üremeyi amaçladıklarını dile getiren İl Başkanı Sorgun, “Konya bugün sanayisi, ticareti ve tarımı ile Türkiye’ye büyük katma değerler veriyor. En az bunun kadar insan yetiştirmeye de önem vermemiz gerekiyor. Modern çağın ve iş dünyasında ortaya çıkan ortamda insan yetiştirmenin de hayati önem arz ettiğine inanıyorum. Bu bağlamda esnaf sanayici ve işadamlarımıza büyük görevler düşüyor” dedi.

KABAKCI: TÜRKİYE

ESKİ TÜRKİYE DEĞİL

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Türkiye’nin 11 yılda çok değiştiğini dile getirdi. Kabakcı; “Şuna inanın, Türkiye artık eski Türkiye değil. Ülkeye bakıyorsunuz kendi içinde sorunlarını, eksikliklerini ve altyapısını tamamlamaya çalışan bir ülke görüyorsunuz. Bölgeden ülkeye baktığınızda da farklı bir resim görüyoruz. Bölgesinde etkili olan, aktif rol alan ve bölgesinin sorunlarını düşünen, düşünmekle kalmayıp çözüm üreten bir ülke görüyoruz. Dünya genelinden ülkemize baktığımızda ise Türkiye, büyüyen ekonomisi, sağlık, ekonomi, ulaşım eğitim ve daha birçok alandaki değişimi ile birçok dünya ülkesinin gıpta ile baktığı ülke haline gelmiş durumdayız. Bu yolda herkese çok iş düşüyor. Konya’nın da bu noktada büyük sorumluluklar aldığını görebiliyoruz” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘İnsan Yetiştirmek De Önemli’
HABER YORUMLARI