Ruşeym Torku

İnsan Onuru Ayak Altı Ediliyor

  • Giriş Tarihi: 20.04.2013 10:22
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
İnsan Onuru Ayak Altı Ediliyor

Konya’da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında, İl Müftülüğü tarafından ”Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu konferans düzenlendi.

Why Note!?

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Konya İl Müftü Vekili Dr. Hamza Küçük, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin, Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1989 yılında başlatıldığını söyledi.
Kutlu Doğum Haftası’nın önemine de değinen Küçük, bu özel günün Konya’da da çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirtti.
Diyanet İşleri Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Necdet Subaşı da Hz. Muhammed’in hayatından bahsederek, Asr-ı Saadet döneminin, insanlık için örnek bir hayat olduğunu vurguladı.
İnsanın onurlu bir varlık olduğunu dile getiren Subaşı, ölünceye kadar onurunu koruyarak yaşamanın çok önemli olduğunu kaydetti.
Subaşı, ”İnsan Allah tarafından en şerefli varlık olarak yaratılmıştır. Biz de böyle bir makamın gereğini yerine getirmeliyiz” dedi.
Allah katından kimsenin ne ırk ne de soy bakımından imtiyazlı olduğunun altını çizen Subaşı, ”Dünyanın birçok yerinde ırkçılık baş göstermekte, zor olanlar zayıfları ezmekte. Böylece de insan onuru ayak altı edilmektedir” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İnsan Onuru Ayak Altı Ediliyor
HABER YORUMLARI