YAZARLAR

“GERÇEK dostlar yıldızlara benzer, karanlık çökünce ilk onlar gözükürler.”

* * *

NE Gökhan Ünal’ı…

Ne Fatih Tekke’yi…

Ne Serdar Özkan’ı…

Ne Ali Turan’ı…

Transfer edemeyeceğimiz gerçeğini hepimiz biliyorduk. Çünkü, maddi imkansızlık içinde çırpınan bir kulübün isteyecekleri meblağları veremeyeceğimizi biliyorduk.

“Göğün her yerde mavi olduğunu anlamak için dünyayı dolaşmak gerekmez”di. Tıpkı, gerçeğin dağlarına umutsuzlukla çıkılamayacağı gibi…

Hatırlarsınız. Başkan Bahattin Karapınar, yaptığı bir açıklamada Fatih Tekke’nin, eğer Anadolu’da oynamak isterce ilk tercihinin Konyaspor olacağını belirterek 10 Ocak’a kadar süre istediğini söylemişti.

Başkan böyle söylemişken, yalanlama “O adam”dan geldi. Yalanlama, Konya medyasına değil YENİ MERAM’ın haberine göre “Haber 1903”e yapılmıştı.

Kimse kusura bakmasın, fakat Konya medyasını ciddiye falan aldığı yoktu.

Ve şöyle diyordu:

“Fatih Tekke ile ilgili basında çıkan haberlerin hepsi yalan.”

Başkan öyle dedi.

“O adam” böyle diyor.

Sonuçta, varsa paranız düdük çalarsınız.

Yoksa havanızı alırsınız.

Ömrümüz hep “inşallah” demekle geçiyor. Keşke “inşallah” isabetli, Konyaspor’u iyileştirecek transferler yapılsın da varsın isimsizler olsun. Zaten geçmişte çok yaşamadık mı, istisna isimler hariç diğerleri futbol oynamıyor.

Sadece savaşanlar kazanıyor.

Bir yanda parasal kriz, öte yanda takımın puan cetvelindeki yeri yüzünden teklif götürülen bazı futbolcular da Konyaspor’a ne yazık ki sıcak bakmıyor.

Bu olumsuz koşullarda Başkan Karapınar’ın da vurguladığı gibi, elbette “ince eleyip sık dokuyacaksınız.”

Eliniz mahkumdur:

Dokumak zorundasınız.

* * *

ŞEKERSPOR’umuz, 2. yarı için çalışmalarını sürdüredursun, transferde sessiz-sedasız yol alıyor.

Hedef, Bank Asya.

Ama açıkçası Başkan Yavuz Erence şöyle diyor: “Hiç ama hiç istemiyoruz Konyaspor’umuzun düşmesini… Eğer düşerse biz de Bank Asya’ya yükselme hedefimizi değiştiririz.”

Görüyor musunuz Konyaspor sevgisini? Görüyor musunuz Konyalı profesyonel bir kulübün başkanının samimi itirafını?

Fazla söze gerek var mı?..

* * *

ANTALYA’da seminerdeydim. Konyaspor eski başkanlarından sayın Metin Ortakarpuz, yakışıklı oğlu Mehmet’i, Hülya Ünal-Hayri Çalışkan çiftinin güzel kızı Betül’le evlendirmiş. Biz de gençlere ömür boyu mutluluk diliyor; Çalışkan ile Leyla-Metin Ortakarpuz ailelerini yürekten kutluyoruz.

Düğünde yoktuk ya…

Kuru kuruya işte!..

> Yeni Meram >Yazarlar > İnşallah
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.