Ruşeym Torku

İngiliz turistten Suriyeli mülteciye ilaç yardımı

  • Giriş Tarihi: 15.06.2015 16:22
  • Güncelleme Tarihi: 16:22
İngiliz turistten Suriyeli mülteciye ilaç yardımı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir İngiliz turist, kentte sayıları her geçen gün artan Suriyeli mültecilerden birine ilaç yardımında bulundu.

Bodrum’un en işlek caddelerinden Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki park ve bahçelerde yaşayan Suriyeli mülteciler, Bodrum’u ziyaret eden turistlerin de dikkatini çekiyor. 3 haftadır Bodrum’da tatilde olduğunu belirten İngiliz modacı Stephanie Perlmutter, Suriyelilerin bu durumlarına çok üzüldüğü belirterek, “Suriyelileri hep yollarda görüyorum ve onlar için çok üzüldüm. Elimden geldiği kadar hepsine az da olsa meyve olsun, çeşitli yemekler olsun vermeye çalıştım. Sabah içlerinden birine yemek vermek istedim, ancak dişinden dolayı yiyemedi bile. Devamlı dişini çekmeye çalışıyordu kendi kendine. Dişini çekemeyeceğimi söyledim. İlaca ihtiyacı olduğunu söyledim. Ona ilaçlar aldım, antibiyotik ve ağrı kesici ama onu bulamadım. İlaçları akrabalarına verdim” dedi.

Öte yandan, Bodrum Limanı ve Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde yaşayan Suriyeli mülteciler kendilerinin bu durumdan memnun olmadıklarını ama savaş nedeniyle buraya geldiklerini ifade ederek, “Biz kaçmak istemiyoruz. Türkiye’den memnunuz ancak devletten yardım bekliyoruz” dediler.> Yeni Meram >Türkiye > İngiliz turistten Suriyeli mülteciye ilaç yardımı
HABER YORUMLARI