YAZARLAR

Seydişehir Belediyesi son yıllarda çok önemli hizmetlere ve yatırımlara imza atıyor. Öyle ki Ülke genelinde birçok belediyenin cesaret edemediği altyapı yatırımları bir bir tamamlanıyor. Hepimizin yakından dikkatle izlediği, her köşe başında konuşulan, ilçenin en uzak bölgesinde bile işyeri bulunan, ikamet eden vatandaşlarımız çalışmaları yerinde görmek üzere Atatürk Caddesi’ni ziyaret ediyor, inceliyor, yetkililerden bilgi alıyor.

ALTYAPIDA DEVRİM

İlçenin en büyük ve ilk caddesi olan 1970’li yılların imkanları ile altyapısı yapılan ve o tarihten bugüne kadar yenilenemeyen Atatürk Caddesi’nin öncelikli olarak alt yapı çalışmalarına başlandı. Bu çerçevede 40 yıl öncesinde döşenen ve günümüzde insan sağlığı için zararlı olan asbest su borularını değiştirildi, kanalizasyon şebekesi yenilendi, drenaj sistemleri ilave edildi ve doğalgaz hatları çekildi. Söz konusu çalışmalarda halkın sağlığı ön planda tutuldu, daha sağlıklı ve kaliteli su kullanımına imkan veren ve 200 yıl ömürlü poliüretan su boruları kullanıldı. Bilindiği üzere günümüzde belediyeler, toprak altında kaldığı için alt yapı yatırımlarına cesaret edemiyor. Belediye burada büyük bir cesaret örneği göstererek, uygulamaya koyduğu projelerle ilçenin her bölgesinde alt ve üst yapı çalışmalarında adeta devrim yapıyor. Belediye burada sadece halkın talepleri karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda kentlilik bilincini artırıyor, çalışmaların verimli ve fonksiyonel olması için her adımı iyi planlıyor böylece ilçemizi yeni ve çağdaş bir çehreye kavuşturmak için var gücüyle çalışıyor.

GELECEK İNŞA EDİLİYOR

Başkan Abdulkadir Çat, “Seydişehir Belediyesi olarak ilçenin geleceğini inşa etmek için yola çıktıklarını ve bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını, eldeki kısıtlı imkanlara rağmen devasa projelere imza atarak kısa zamanda halkın istifadesine sunmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını, ülkenin en modern caddesini Seydişehir halkına hediye edeceklerini, çalışmalar sırasında halkın kendilerine gösterdiği anlayış ve duyarlılık için teşekkür ettiğini ifade ederek, haklı olarak Seydişehir’ in geleceğini inşa ettiklerini” belirtiyor.

YENİ YAŞAM ALANLARI

Atatürk Caddesi’ndeki başlatılan çalışma sırasında elbette esnaflarımız etkilendi. Sezonun açıldığı, ticari hayatın canlandığı bir dönemde toz toprak ve iş makinelerinin gürültüsü içinde kaldılar. Ancak, esnaflarımız her nimetin bir külfeti olduğunun farkında. Ortaya çıkartılacak esere o kadar inanmışlar ki hangi esnafımızla konuşsam, belediye çalışmalarını takdir ettiği gibi çalışmalara inanılmaz bir sabır gösteriyorlar. Buradan tüm cadde esnafına gösterdiği sabır ve anlayış için teşekkür ediyorum. Sonuçta, alt ve üst yapısıyla tamamen yenilenecek olan bu büyük proje ile Seydişehir’in en önemeli caddesinde yeni yaşam alanları oluşturulacak, ilçeye ve bölgeye kalıcı devasa bir eser kazandırılmış olacak.

İMRENECEKLER

Belediye bu devasa projeyi tamamladığı zaman Seydişehir halkının yanı sıra bölge halkının, hatta Türkiye de birçok belediye başkanının beğenisini ve takdirini kazanacak. Çevremizdeki yerleşim birimlerinden birçok insan bu caddeyi görmeye gelecek, belediye başkanları Seydişehir’e gelerek Atatürk Caddesi’ni ziyaret edecekler, belediyeden bilgi alacaklar, hatta proje desteği isteyecekler. Sizin anlayacağınız herkes Seydişehir’e imrenecek.

> Yeni Meram >Yazarlar > İMRENECEKLER!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.