YAZARLAR

***

“KİM benim fethettiğim topraklardan bir karışını yabancılara satarsa Allah’ın laneti onun üzerine olsun.”

***

HAKLIDIRLAR…

Başvekilimiz şu müjdeleri verdi.

Falanca bakan filanca müjdeyi.

Filanca bakan da falanca müjdeyi.

Sanırsınız gökten müjde yağıyor…

Taktiktir, “Mülayim Efendiler”imizin ceplerine para, gönüllerine su serpiliyor ve öfkeleri, verilen bu tür müjdelerle frenleniyor!

Tabii ki nabza göre şerbet veriliyor.

Zira, yaşananlar çabuk unutuluyor.

Hal ve gidiş böyle olunca da AK Parti, kasasına “şimdiden” oyları dolduruyor!

“CHP mi ne yapıyor?”

Muhalefet yapıyor. Yapıyor da geri tepiyor. İki milletvekili çıkıyor, sallapati laflar söylüyor, CHP’yi bitiriyor!

Lider Kılıçdaroğlu uyutuluyor.

İktidara ait elinde onca kozu varken, muhalefet yapmayı bilmiyor.

Ancak şu var; AK Parti sadece son dönemde İmralı ve Suriye tiyatrolarında ipin ucunu kaçırdığı için törpüleniyor, olduğu yerde sayabiliyor.

-Kılıçdaroğlu ile bu iş yü-rü-mez!..

MHP mi?.. Geri viteste gidiyor.

Lider Bahçeli, yazdığı yazıyı tekleyerek okuyor, ikide bir burnunu siliyor, öksürüyor ve O da “Mülayimler Efendiler”in anlayabileceği dille konuşamıyor. Bahçeli, zamanının büyük bölümünü “Konya gibi Koray Aydın’ı tutan illeri tespit ederek görevden azlederek” geçiriyor! Sonra Meram İlçesi’ne haciz geliyor.

-Bahçeli ile bu işler yü-rü-mez!

Gerçeği söylemek zorundayız.

CHP ile MHP böyle idare ettiği sürece…

Bu yolda sadece Erdoğan-AKP yürür!

Haklıdırlar, seçime bakaraktan…

***

MHP’DE YANLIŞLIKLAR

Seydişehir, aslında Alüminyum İşletmeleri’nde çalışan binlerce işçi nedeniyle geçmişten kalma kozmopolit ve büyük bir ilçemiz.

Bu nedenle seçimlerde çeşitli partilerden kişiler belediye başkanlığına getirildiler. Kuşkusuz hepsi de güçleri oranında hizmet etti. İlçenin kalkınması açısından kimileri büyük çabalar gösterdi, kimileri çalışır gibi görünerek biraz da kulağının üzerine yattı!

Şu an başkan MHP’li Abdülkadir Çat.

Geçenlerde ilçe başkanı, yönetimi ve meclis üyeleriyle birlikte Ankara’ya giderek genel başkan Devlet Bahçeli’yi ziyaretinde, Bahçeli heyete özetle şunları söylemiş:

“Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı sorunları halkla paylaşmak, milletimizi uyandırmak ve uyarmak için 9 bölgede ‘Milli Değerleri Koru ve Yaşat’ adı ile mitingler gerçekleştireceğiz. 23 Mart 2013’de Bursa’da ‘Kurtuluş Mitingi’, Konya’da da, ‘Türkçe Miting’ adıyla yapılacak; bugünkü iradeyi gözden geçirerek iktidarın tahrip ettiği değerlerin neler olduğunu ve yapılan yanlışları halka aktaracağız… Sizden Seydişehir’i yine istiyorum.”

“Yanlışlıkları halka aktaracağız.”

Söylemi çok güzel de….

Önce kendisinden başlayacak.

Kendi yanlışlıklarını giderecek.

Sözümüz genel başkan Bahçeli’ye:

İl teşkilatlarından bazılarını “Koray Aydın’cılar” diyerek azledeceksin, MHP’nin bu illerde neredeyse kolunu-kanadını kıracaksın, seçmenin bir bölümünü küstüreceksin, sonra “Seydişehir’i yine istiyorum” diyeceksin.

Abdülkadir Çat’ın günahı ne?

Kendi yanlışlıkların nedeniyle sayın Çat ve gibilerini neden çıkmaza sokuyorsun? Görevden aldığın illerdeki il, ilçe ve belde teşkilatları, belediye başkan adayları seçimi kaybederlerse vebalini kimlere çıkaracaksın?

Bilmiyor musunuz ki bunun adı “kendi ayağına kurşun sıkmak”tır.

> Yeni Meram >Yazarlar > İmralı ve Suriye AKP’yi törpülüyor!”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.