Torku Jelifest

İmaret caddesi yenileniyor

  • Giriş Tarihi: 15.08.2015 13:16
  • Güncelleme Tarihi: 13:16
İmaret caddesi yenileniyor

KARAMAN’da İsmetpaşa, İstasyon, Molla Fenari, Yunus Emre, Atatürk, Yeni Minare ve Mehmet Bey Caddelerinde gerçekleştirilerek caddelerin görünümünü tamamen değiştiren düzenlemeler şimdi de İmaret Caddesi’nde uygulanıyor.

Mutlu Akü

Altyapısı ile birlikte ele alınan çalışmalarda; Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından içme suyu ve yağmur suyu hatları yenilenecek, Fen İşleri ekipleri tarafından; asfalt, kaldırım ve aydınlatma çalışmaları yapılacak, Park-Bahçe Müdürlüğü’nce de peyzaj düzenlemesi gerçekleştirilecek.

Karaman’ın kendisini sürekli yenilemesi gerektiğinin altını çizerek bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını söyleyen Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Modern şehircilik anlayışımızın en önemli göstergelerinden birisi olan cadde düzenlemelerine devam ediyoruz. Daha önce birçok caddede yapmış olduğumuz düzenleme çalışmaları şimdi de İmaret Caddesi’nde başladı. Burada ilk olarak eski asfalt ve kaldırımlar sökülüp, neredeyse ihtiyaca cevap veremez hale gelmiş, 35-40 senelik içme suyu şebekesi ve yağmur suyu hatları değiştirilecek. Daha sonra asfalt, kaldırım ve peyzaj düzenlemesi yapılacak cadde, modern aydınlatma sistemleri ile aydınlatılacak. Kısa sürede tamamlanacak çalışmalar sonucu; tıpkı Yunus Emre, Yeni Minare ve İbrahim Bey Caddeleri gibi bu cadde de aydınlatmasıyla, peyzaj düzenlemesiyle çok daha modern bir görünüme kavuşacak” dedi. Adem DEMİREL / KARAMAN> Yeni Meram >Türkiye > İmaret caddesi yenileniyor
HABER YORUMLARI