Torku Jelifest

İlk kez sinemaya gittiler

  • Giriş Tarihi: 27.12.2014 12:40
  • Güncelleme Tarihi: 12:40
İlk kez sinemaya gittiler

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, yılbaşı öncesinde çocuklara sürpriz yaparak, köylerde yaşayan ve hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş çocukları ilk kez sinemayla buluşturdu.

Mezitli Belediyesi, bir ilke imza atarak, yeni Büyükşehir Kanunu ile mahalle statüsüne dönüştürülen köylerde yaşayan çocuklara sinema keyfi yaşattı. Köy çocukları için sinema etkinliği düzenleyen belediye, bu kapsamda merkeze kilometrelerce uzaklıktaki Eski Sarılar İlkokulu’nda okuyan çocukları sinemaya götürdü. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan öncülüğünde hayata geçen etkinlik, ilerleyen zamanlarda kırsal bölgelerde yaşayan muhtarların ve okul müdürlerinin belirledikleri tüm çocukları kapsayacak.
Sinema salonunda film izleme keyfini yaşayan ve dünyanın iyi karakterler tarafından kurtarılma mücadelesini konu alan Madagaskar Penguenleri filmini izlemeyi tercih eden çocuklara, Mezitli Belediyesi Tarım ve Kırsal Kalkınma Şube Sorumlusu Mehmet Ateş, Tarım ve Kırsal Kalkınma Birim Koordinatörü Gökhan Gök, Eski Sarılar İlkokulu Müdürü Şenol Holdur ve veliler de eşlik etti.
Sinema öncesi deniz manzarasını izleyip oyun parklarında doyasıya eğlenen çocuklar, mutluluklarını dans ederek gösterdiler. Mezitli Belediyesi’ne ait otobüslerle evlerinden alınan yaklaşık 50 çocuk, ilk defa dev ekranda film izlemenin heyecanını yaşadı.

Mezitli Belediyesi sayesinde yaşadıkları alandan kilometrelerce uzaklıktaki şehir merkezinde böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinden ötürü oldukça mutlu olduğunu belirten Eski Sarılar İlkokulu Müdürü Şenol Holdur, “Öğrencilerimizin arasında ilk defa sinemayı izleyenlerin yanı sıra denizi dahi ilk defa görenler var. Öğrencilerimiz için değişik ve çok güzel bir gün oldu. Böyle etkinliklerin özellikle şehir merkezinden uzak okullarda fırsat bulundukça düzenlenmesini çok istiyorum. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın okulumuza ve öğrencilerimize göstermiş olduğu bu ilgi beni çok mutlu etti. Duyarlılığından dolayı emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Mezitli Belediyesi Aşevi’nde yemek de yiyen çocuklar da Başkan Tarhan’a teşekkür ettiler.> Yeni Meram >Türkiye > İlk kez sinemaya gittiler
HABER YORUMLARI