Torku Jelifest

Ilgın’da STK’lardan ABD’ye tepki

  • Giriş Tarihi: 15.08.2018 15:19
  • Güncelleme Tarihi: 15:19
Ilgın’da STK’lardan ABD’ye tepki

Ilgın'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ortak bir bildiri yayınlayarak son günlerde dövizin yükselmesi dolayısı ile devletin yanında olduklarını bildirdi.

Mutlu Akü

Ilgın’da sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ortak bir bildiri yayınlayarak son günlerde dövizin yükselmesi dolayısı ile devletin yanında olduklarını bildirdi.

SKT’lar adına açıklamayı Ticaret Odası Başkanı Vehbi Özlen, Türkiye’nin, son yıllarda hayata geçirdiği reformlarla, özel sektörün lokomotifliğinde başta ekonomi olmak üzere pek çok alanda önemli mesafeler kat ettiğini söyledi. Özlen, şunları kaydetti: “Reel sektörümüzün üreten ve ihracat yapan yapısı, sağlam bankacılık sistemimiz ve devletimizin özel sektörü üretime teşvik eden bakış açısı Türkiye’yi dünyanın en etkin ülkelerinden birisi haline getirmiştir. Bugün Türkiye kendi bölgesinin en üretken ülkesi olmakla birlikte, küresel ekonominin güçlü bir paydaşı haline gelmiştir. Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamları bu dönemde gerçekleştirilmiş, başta ihracat olmak üzere tüm alanlarda sağlanan yüksek performans, ülkemizin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmasının yolunu açmıştır.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Ilgın’da STK’lardan ABD’ye tepki
HABER YORUMLARI