Torku Jelifest

Ilgın Belediyesinden hem tasarruf hem iki kat üretim

  • Giriş Tarihi: 11.11.2020 13:22
  • Güncelleme Tarihi: 13:22
Ilgın Belediyesinden hem tasarruf hem iki kat üretim

Ilgın Belediyesi tarafından sürdürülen yol asfaltlama çalışmaları, çevre düzenlemeleri ve kilitli parke taşı çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Ilgın Belediyesi öncelikli olarak alt yapı sırasında bozulan yolların tamiratını hızlı bir şekilde yaparken, hazırlanan program dâhilinde de 56 mahallede yol çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

Kilitli parke taşını Ilgın Belediyesi Taş Ocağı Tesislerinde kendi üreten Ilgın Belediyesi, taş ocağına yeni kurduğu kilitli parke taşı robotu ile üretim kapasitesini iki katına çıkarak işçilik, yakıt ve zamandan da tasarruf sağlamış oldu.

Sistemi yerinde inceleyen Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş göreve geldiği günden bu yana her alanda tasarruf sağlamayı ve üretimi artırmayı hedeflediklerini dile getirerek “Ilgın Belediyesi olarak bugün taş ocağı tesisimize 25’li kilitli parke taşı toplama robotunu kazandırdık. Bu sayede günlük taş üretimimiz 35 bin ve 40 bin arasında olacak inşallah. Kapasitemizi iki katına çıkarırken zamandan, işçilikten ve maliyetten de tasarruf sağlamış olacağız” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Ilgın Belediyesinden hem tasarruf hem iki kat üretim
HABER YORUMLARI