Torku Jelifest

İlçelere 400 milyon

  • Giriş Tarihi: 31.01.2015 22:00
  • Güncelleme Tarihi: 18:47
İlçelere 400 milyon

AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın “Birlikte Konya’yız” konulu toplantısında seçime ilişkin izlenecek yol ve hedeflenen yatırımlar anlatıldı. Başkan Tahir Akyürek, 2015 yılında 28 ilçe için 400 milyon TL’lik yatırım hedeflendiğini söyledi.

“YENİ DÖNEMDE AMACIMIZ ÇITAYI YÜKSELTMEK”

Ak Parti Konya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen “Birlikte Konya’yız” konulu toplantı, Dedeman Otel’de yapıldı. Toplantıya, Konya milletvekilleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçe belediye başkanları, Ak Parti ilçe başkanları, merkez karar ve yürütme kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları katıldı. Göreve başladıkları tarihten itibaren gelinen bir aylık dönemi değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Musa Arat, “teşkilatımızın planlamalarını, eğitimlerini ve eksiklerini giderip yeni döneme hazırlanıyoruz. Tek amacımız partimizin çıtasını daha da yukarılara çekmektir” dedi.

“KONYA İÇİN GAYRET EDECEĞİZ”

Başarı çıtasını yükseltmek adına tüm ilçe ve teşkilat mensuplarıyla paylaşım ve iletişim içinde olacaklarını belirten Arat, Ak Parti’ye ve Konya’ya fayda sağlamak için gayret edeceklerini söyledi. Kadın ve Gençlik Kollarının kongrelerini tamamlamaya çalıştıklarını, geçtiğimiz pazar günü itibariyle merkez ilçeler dahil olmak üzere Kadın Kollarının kongrelerini tamamladıklarını ve 8 Şubatta Kadın Kolları Konya İl Başkanlığının kongresini Lütfiye Koçanoğlu’nun başkanlığında gerçekleştireceklerini ifade eden Arat, “inanıyoruz ki kendisi de Ak Parti Konya İl Teşkilatları ve partimizi oluşturan tüm mensuplarımızla beraber Konya’mıza hizmet etmeye devam edecektir. Allah yardımcısı olsun” diye konuştu.

“AYNI YOLDA YÜRÜYECEĞİZ”

Şubat sonu itibariyle Gençlik Kollarının İl Kongresini yapıp bütün birimlerle haziran seçimleri için çalışacaklarını anlatan Musa Arat, “Haziran seçimleriyle beraber bir saç ayağının tamamlanacağını ve ülkemizin yeni Türkiye sloganı altında oluşturulmaya çalışılan geleceğe hazırlanmasının en önemli ayağını oluşturacağına inanıyorum. Bir iki yıl önce tasavvur edemeyeceğimiz bir araya gelmeler, birleşmeler ve bütünleşmeler oluşuyor. Biz bunları yadırgamıyoruz. Ak Parti olarak bundan sonra bizim karşımızda oluşacak oluşumları da elbette dikkate alarak kendi politikalarımızı, kendi siyaset çizgimizi oluşturmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Kısacası biz önümüze bakıyoruz. Kendi işimize, çalışmalarımıza odaklanacağız. 2002’den bu yana milletiyle yürüyen ve büyüyen partimiz yine aynı yolda yürümeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

ADAYLIK BAŞVURULARI BAŞLAYACAK

Eski Türkiye’nin vesayetinden yeni Türkiye’ye doğru yol kat ederken demokrasiden taviz vermeden yeni Konya’yı inşa etmeye çabalayacaklarını dile getiren Arat, “Ak Partinin, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilkesinden doğan milli iradeyi iktidara taşımaktan başka gayesi olmadı. Varlığını millet iradesinden alan bir parti olduğumuz için her seçimden galip ayrıldık. Ak Parti, Türkiye için kurulan güzel hayallerin, beslenen umutların partisi oldu. Bu manada halkımızla hiçbir zaman bağımızı koparmadık. Milletimizle olan bu güzel ilişkiyi sürdürmek adına elimizden gelen tüm gayretleri sürdüreceğiz. Milletvekilliği aday adaylığı başvuruları yakında başlayacak. 2011 genel seçimlerinde Konya’da partimize 171 başvuru olmuştu. 2015 seçimleri için de bundan aşağı olmayacak. Hak ve adaletten ayrılmadan Konya’mıza hizmet edecek en hayırlı kadroların oluşmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Ak Parti olarak bu zaman kadar istişareyi hep ön planda tuttuk. Ortak bir akıl üretmeye çalıştık. Bizim oluşturduğumuz ortak akıl sonucunda Konya’mız geleceğe daha sağlıklı ve daha hayırlı bir şekilde hazırlanacaktır. Çatışma ve ayrışmayı dikkate almadan birlikteliği hep ön planda tutacağız. Konya’nın, Türkiye için her alanda önemli bir özne olması çabası içinde olacağız” diye konuştu

İLÇELERE 400 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de Konya’da daha önce 206 belediye başkanı olduğunu, bu sayının 200’e düştüğünü söyledi. Şu anda 32 belediye başkanı olarak hizmet verdiklerini belirten Akyürek, “büyükşehir yasasıyla bütün ilçeler metropol ilçe haline geldi. Hizmetlerin daha verimli olabilmesi için hep birlikte hareket etmemiz çok önemli. Belediye başkanları, ilçe teşkilatlarıyla uyumlu bir şekilde çalışmalı. Yerel dinamikleri de dikkate alarak çalışmalı. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak 2014 yılında 28 ilçe için 150 milyon lira harcandı. 2015 programını da hazırladık. 28 ilçemizin tamamı için düzenlemeler yapıldı. Ocak ayında yer teslimleri de yapıldı. Bu yatırımları takip edeceğiz. 2015’te 28 ilçeye yapılacak net yatırım tutarı 400 milyon TL. Şu ana kadar 180 milyon liralık ihaleyi tamamladık. Seçime doğru gittiğimiz bu süreçte, bu büyük imtihanda Konya’nın sorumluluğu daha fazla. Birlik ve beraberlik içinde bu imtihandan yüzümüzün akıyla çıkacağımızı düşünüyorum. Siyasette alınan sorumluluklar, o sorumluluk alan kişiye verilmiş bir ödül, karşılık veya makam değildir, bir imtihandır” dedi.

“MESELEMİZ MAKAM ELDE ETMEK DEĞİL”

Siyasetin zor iş olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı da “başka partilerde hizmet etmiş olanlar olabilir. Ak Partinin kapısı, heyecanı olan, projesi olan herkese açık. Ak Parti davasını, bu milleti geleceği taşımanın davası olarak görüyoruz. Meselemiz makam elde etmek değil. Biz yeniden bir medeniyeti inşa etmek istiyoruz. Konya siyasetin omurgasıdır. Türkiye’ye engel olmak isteyenler şunu bilmeli ki Türkiye ne 2071, ne de 2023 hedeflerinden vazgeçmeyecek. Bütün vakıflar birleşse, operasyon yapsalar, gezi eylemleri düşünseler, 17 Aralık deseler Türkiye hedeflerinden vazgeçmeyecek. Geleceğin çok daha aydınlık olacağını görüyorum. Ak bir gelecek Türkiye’yi bekliyor. Düne kadar IMF memurları gelecek diye kapıya bakanlar, bir resim vardı hep içimizi acıttı. Bir ABD devlet başkanının karşısında, Allah ona rahmet eylesin bir başbakanımızın duruşu vardı o hep içimizi acıttı. Bugün ak bir geleceğe doğru hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

 > Yeni Meram >Konya > İlçelere 400 milyon
HABER YORUMLARI