YAZARLAR

İLAHİ KUDRETİ BİNBEŞYÜZ YILDIR AYAKTA VE HAYATTA KUR’AN-I KERİM - HANEFİ AYTEKİN - YENİ MERAM GAZETESİ

Öylesi bir İlahi Kudret ki; ilahi buyruk olduğundan bu yana geçen bin beş yüz yıldır yaratılmış insan potansiyeli, Adem oğullarına ışık tutup yol göstermektedir. Bu öylesine bir ışık ve yoldur ki, yenilenen her yeni çağ ve yüz yıl ile yıllara, icap ve ihtiyaçlarına bulunduğu dereceden bir adım ilerde yol göstermektedir.
Bir adım ilerde diyorum, insanlığın Adem oğulları olarak yaratılmasından bu yana bu Ademoğullarının her evrede bilinen ihtiyaçlarına yer verilirken, sağlıktan adalete, beslenmeden giyinip kuşanmaya, değin her ihtiyacını karşılamada, hiçbir canlıya nasip olmayan AKIL OLGUSUNU vermiş ve yine hiçbir canlıya nasip olmayan mutlak surette ÖLECEĞİMİZİN bilinmesini de yine YÜCE KİTABIMIZ KUR’AN-I KERİM’de dizi dizi ayetlerle gözlerimiz önüne serilmiştir.
Çağlar asırlar ilerledikçe insanoğlunun ihtiyaçlarının kademe kademe değişerek önümüze serilmesindeki hikmetin derin anlamını ancak derin derin düşündüğümüzde görebiliriz. Bu ilahi gerçeklerin mecrasından asla çıkarılamayacağının garantisi de yine YÜCE RABBİMİZ’in garantisinde olduğu bilinmektedir.
Geçtiğimiz hafta dünya basınında KUR’AN-I KERİM’in bazı ayetlerinin çıkarılması çağrısını savunu yapan meczuplara ülkemiz yetkili ağızlarından hadlerini bildirecek açıklamalar yapılmıştır.
TC Cumhurbaşkanından ana muhalefet başkanına değin en yetkili ağızlar KUR’AN-I KERİM değil, onların kafalarının içi çağın gerisinde olduğu açıklamaları gerçeğin ta kendisidir. O ayetlerin Kutsal Kitabımız KUR’AN-I KERİM’den çıkarılması gibi bir hırsızlığın muhatapları olacaklar, keşke Sevgili Peygamberimizin VEDA HUTBESİNİ okuyacak kadar akılları olsaydı da bu hezeyanda bulunmasalardı demek geliyor içimizden.
Kuran düşmanlığını belleğinde taşıyanlar 1500 yıldan bu yana hep hezimete uğramışlardır. 4 ilahi dinin dışında olanların tarihin derinliğindeki hezimetlerden ders almamaları, insanlığın tarihine bir utanç belgesi olarak yazılmıştır.
İşte bunların varlıkları en iğrenç yaratıklar olarak ve ilahı alemin yüz karası olan mevcudiyetlerinin o İlahi Kitap da açık açık gösterilen CEHENNEMİM ATEŞİ olmalarından başkaca bir kazanımları yoktur.
Ne mutlu bizlere ki; İlahi Kitaplardan ZEBUR, TEVRAT, İNCİL’in baş tacı KUR’AN-I KERİM’in mensubu biz Müslümanlar, yüce RABBİMİZİN sevgili kulları olmak ve SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN SANCAĞI ALTINDA BULUNMAK şerefini taşımaktayız. Şükrümüz Yüce Rabbimizedir.
İdrak etmekte olduğumuz Mübarek Ramazanı Şerif ayının tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz eder, oruç ibadetimize Teravih namazlarımıza kolaylıklar ihsan etmesini dileriz.

> Yeni Meram >Yazarlar > İLAHİ KUDRETİ BİNBEŞYÜZ YILDIR AYAKTA VE HAYATTA KUR’AN-I KERİM
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.