kapat
Ruşeym Torku

‘İktidarı Destekliyoruz’

  • Giriş Tarihi: 13.07.2013 17:39
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
‘İktidarı Destekliyoruz’

Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Seyyid Emanullah Gündüz, parti olarak Türkiye ve vatandaşlarının çıkarlarını savunduklarını ifade etti. Gündüz bu doğrultuda da AK Parti iktidarını desteklediklerini söyledi.

YENİ Dünya Partisi Genel Başkanı Seyyid Emanullah Gündüz, parti binasında düzenlediği tanıtım toplantısında, 2009’da Büyük Anavatan Partisi ismini alan partilerini, Gezi Parkı olaylarına tepki olarak Yeni Dünya Partisi’ne dönüştürdüklerini söyledi.

“TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİ İSTENMİYOR”

Parti olarak Türkiye’nin çıkarlarını her alanda gözettiklerini ifade eden Gündüz, bu doğrultuda AK Parti iktidarını desteklediklerini belirtti. Gezi Parkı olaylarının Türkiye’nin gelişimine, büyümesine engel olmak amacıyla iç ve dış güçlerin ortak çalışmalarıyla gerçekleştirildiğini anlatan Gündüz, “Parti olarak Türkiye’ye, vatandaşa, millete tarafız. Ülkemizin gelişimi için her kim olursa desteklemekteyiz. Türkiye’nin son 10 yıllık gelişimi bazı çevrelerce istenmemektedir. Seçim ve legal yollarla iktidar olamayan CHP ve türevleri, Türkiye’nin geleceğine ve başarısına Gezi Parkı olaylarıyla kastetmiştir. Bu süreçte Başbakan Erdoğan’ın dik durmasını temenni ettik” diye konuştu.

DAHA KAPSAYICI BİR ANAYASA

Gündüz, yeni anayasa çalışmalarına destek vermek amacıyla hazırladıkları anayasa taslağını 15 Temmuz’da TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e sunacaklarını dile getirdi. Diğer partilerin öneri anayasalarından daha kapsayıcı bir şekilde çalışma ortaya koyduklarını vurgulayan Gündüz, “Anayasamızda 729 madde bulunuyor. Bizim anayasamızda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ibaresi var. Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i, farklı ırkları bir arada tutuyor. Faşist bir yapı bulunmuyor. Yeni dünyaya nizam vermek amacıyla buradayız. Bizim anayasamızda gıda ürünlerinde GDO yok. Basın özgürlüğü, profesyonel ordu, toplumu düzenleyecek her türlü madde var. Askeri techizatları üretme var. Milli savunmamız bulunuyor. Çevre ve insanı temel alan her türlü madde mevcut. Darbe yapan ve girişiminde bulunanlara idam cezası var. Darbecilerden bütün ülkelerin çektiği zulümler ortadadır” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘İktidarı Destekliyoruz’
HABER YORUMLARI