Torku Jelifest

İki ilçe yolu ulaşıma kapatıldı

  • Giriş Tarihi: 14.09.2015 22:09
  • Güncelleme Tarihi: 22:09
İki ilçe yolu ulaşıma kapatıldı

Tunceli-Pülümür ile Tunceli-Ovacık karayolları, güvenlik gerekçesiyle 15 Eylül'den 18 Eylül saat 05.00'a kadar ulaşıma kapatıldı.

Tunceli’de terör örgütü PKK mensuplarınca yol kesme, araç yakma, gasp, tehdit ve silahlı saldırıları önlemek amacıyla Tunceli-Pülümür ile Tunceli-Ovacık ilçe karayollarının ulaşıma kapatıldığı bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, her türlü terör eylemlerinden korunması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi amacıyla emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çevresinde her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, Tunceli-Ovacık veTunceli-Pülümür karayollarında terör örgütü mensuplarınca yapılan yol kesme, araç yakma, gasp, tehdit, silahlı saldırı ve benzeri eylemlerin engellenmesi için söz konusu yolların 15 Eylül’den 18 Eylül saat 05.00’a kadar trafiğe kapatıldığı kaydedilen açıklamada, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından belirtilen tarihler arasında alternatif yol güzergahlarını kullanmaları önemle duyurulur” denildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > İki ilçe yolu ulaşıma kapatıldı
HABER YORUMLARI