Torku Jelifest

İhtiyaç sahiplerine yardıma koşacaklar

  • Giriş Tarihi: 8.02.2016 7:57
  • Güncelleme Tarihi: 7:57
İhtiyaç sahiplerine yardıma koşacaklar

‘İyiliği Yaymaya Geliyoruz’ sloganıyla yola çıkan ve 7 ayda 23 bin takipçiye ulaşan Hayatı Paylaşanlar Derneği, düzenlenen programla açıldı. Gönüllü üyelerden oluşan derneğin öncelikli amacı, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmak

Mutlu Akü

Konya’daki sivil toplum kuruluşlarına bir yenisi daha eklendi. “İyilik Hareketi” adıyla ilk adımı atan gönüllülerin kurduğu Hayatı Paylaşanlar Derneği, mütevazi bir programla açıldı.

Dernek Başkanı Şahin Akkaş, 7 ay önce sosyal medya aracılığıyla başlattıkları iyilik hareketinin şu anda 7 ile yayıldığını söyledi. İhtiyaç sahibi çocukların, ailelerin yaralarını sarmaya gayret ettiklerini dile getiren Akkaş, “Hem maddi hem de manevi anlamda destek olmaya çalışıyoruz. ‘İyiliği Yaymaya Geliyoruz’ sloganıyla yola çıkan derneğimiz, gönüllü üyelerden oluşuyor. Şu anda Konya’da aktif olarak çalışan 100 üyemiz var. Her gün 9-10 aileyi ziyaret ediyoruz. Başlattığımız iyilik, zamanla ülkemize ve dünyaya yayılacak” diye konuştu.

ihtiyac-sahiplerine-yardima-kosacaklar-2

SEVGİ PAYLAŞILDIKÇA ÇOĞALIR

Konya merkezli başlatılan iyilik hareketinin şu anda il sınırlarını aştığını belirten Hayatı Paylaşanlar Derneği Denetim Kurulu Başkanı Seval Durmaz da önceliklerinin, mülteci çocuklar olduğunu kaydetti. Durmaz, “Konya’daki Türkmen, Suriyeli ve Iraklıların sayısı oldukça fazla. Daha sonra yetim çocuklara ulaşmayı hedefledik. Onların eğitim ve barınma ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Çocukların ihtiyaçlarını karşılarken ailelere de eşya yardımı yapıyoruz. Evlerdeki kullanılmayan, depoya kaldırılan, çöpe atılacak olan eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefledik. Bazı gönüllüler eşyaları kendileri getiriyor, biz kendimiz giderek de alıyoruz” dedi. İhtiyaç sahibi aileleri tespit ederek çalışmalara başladıklarını anlatan Durmaz, “Evlerinde ziyaret ediyoruz, sorunlarını dinliyoruz. Üyelerimizin büyük bir bölümü sağlıkçılar oluşuyor.  8 ayda 200 aileye, bin çocuğa ulaştık. Yıl içerisinde 500 aileye ulaşmayı hedefliyoruz. Her çocuğa bisiklet kampanyası hazırladık. Yardım etmek isteyen vatandaşlar bize sosyal medya üzerinden ulaşabilir ya da derneğimize gelebilir. Şu anda Konya’da 23 bin takipçimiz var. İhtiyaç sahiplerine karşı duyarlı olmalıyız. Sevgi paylaşıldıkça çoğalır. Bir çocuğun başını okşamak bile çok önemli” şeklinde konuştu.

Adem SERİN> Yeni Meram >Konya > İhtiyaç sahiplerine yardıma koşacaklar
HABER YORUMLARI