Torku Jelifest

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın açtığı su kuyuları Afrika’ya umut oldu

  • Giriş Tarihi: 2.01.2015 14:44
  • Güncelleme Tarihi: 14:36
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın açtığı su kuyuları Afrika’ya umut oldu

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi, susuzlukla mücadele eden Afrika ülkeleri Çad, Gana ve Somali’de 4 su kuyusu açtı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi Basın Koordinatörü Selim Tosun, açıklamada, bazı Afrika ülkelerinde temiz suya büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bu ülkelerde insanların çeşitli hastalıklarla mücadele ettiğine dikkati çeken Tosun, “Bu hastalıklar nedeniyle her sene binlerce insan hayatını kaybediyor. Suya erişimin yetersiz olması birçok hastalığı beraberinde getiriyor. İçme suyu sağlayan kuyuların açılması, çocuk ölümlerinin önüne geçiyor. Ayrıca suya ulaşmak için kilometrelerce yürümek zorunda kalan insanların günlük hayatlarını da kolaylaştırıyor” dedi.

Tosun, İHH’nın 2005’ten beri bölgede yüzlerce su kuyusu açtığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Afrika’da su kuyusu yaptırmanın yanında cami, mescit, yetimhaneler yaptık. Katarakt ameliyatları gerçekleştirdik ve yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere birçok projeyi hayata geçirdik. Bölgede su kuyusu açmaya devam ediyoruz. Son olarak toplanan yardımlarla Çad, Gana ve Somali’de 4 yeni su kuyusu daha açtık. Bu kuyulardan binlerce kişi istifade edebiliyor. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetler bölgede Müslüman kesimi Hristiyanlaştırmaya yönelik çalışmalara da engel oluyor.”> Yeni Meram >Konya > İHH İnsani Yardım Vakfı’nın açtığı su kuyuları Afrika’ya umut oldu
HABER YORUMLARI