Torku Jelifest

“İftara 5 kala” iftariyelik dağıtıyorlar

  • Giriş Tarihi: 26.06.2015 18:10
  • Güncelleme Tarihi: 18:10
“İftara 5 kala” iftariyelik dağıtıyorlar

İnsan ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi, "İftara 5 kala" çalışması kapsamında trafiğin en hareketli noktalarından Belh Kavşağı'nda orucunu açamayanlar için iftariyelik dağıtıyor.

Trafikte, iftara yetişemeyenlerin orucunu açması için dağıtılan paketlerde kek, su ve hurma bulunuyor. Vakfın Konya Basın Koordinatörü Selim Tosun, yaptığı açıklamada, “İftara 5 kala” projesini 7 yıldır sürdürdüklerini söyledi.

Projenin amacının, uzun ve yorucu bir günün ardından iftara evine yetişmekte zorlananlara trafik ışıklarında iftariyelik dağıtarak, oruçlarını açmalarına vesile olmak olduğunu ifade eden Tosun, her gün Konya Genç İHH gönüllüleri ile Belh Kavşağı’nda bin iftariyelik paketi dağıtıldığını dile getirdi.

Tosun, ramazan ayının iyilik ve güzelliklerin yayılması için bir fırsat olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Ramazanda iftara yetişemeyen, trafikte kalan kardeşlerimizin orucunu açmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu güzel ve hayırlı bir çalışmadır. Bu çalışmayı Peygamber Efendimizin; ‘Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz’ hadisinden yola çıkarak başlattık. Günün koşturmacası içinde trafikte meydana gelen aksamalardan dolayı birçok kişi iftara yetişemiyor. Biz de hazırladığımız bu iftariyeliklerle bu kişilerin orucunu açmalarına vesile oluyoruz. Bir anlamda da Peygamber Efendimizin müjdesine nail olmak için uğraşıyoruz. Diğer yandan İHH’nın dünya mazlumlarına ve yardıma muhtaç insanlara yaptığı çalışmaları da tanıtmış oluyoruz.”

Tosun, iftariyelik dağıtımının ramazan ayı boyunca süreceğini belirtti.> Yeni Meram >Konya > “İftara 5 kala” iftariyelik dağıtıyorlar
HABER YORUMLARI