Ruşeym Torku

İçimiz sızlıyor

  • Giriş Tarihi: 2.04.2013 8:36
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
İçimiz sızlıyor

‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazılarının sökülüp atılması, Atatürk büstlerinin parçalanması ve Türk bayrağının itibarsızlaştırılmaya çalışılması son dönemde iyice yaygılaştı.

Why Note!?

Bunun en son örneğini de geçtiğimiz günlerde Konya’da yaşadık.

‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısı ve Atatürk resmi parçalanıp yere atılmıştır.

Bunu hangi vicdansızlar, hangi vatan millet tanımaz, hangi atasını bilmez, anası babası belli olmayan kanı bozuklar yaptı?

Çözüm süreci adı altında Diyarbakır’da kanlı terör örgütü PKK’nın mitinginde, terör örgütünün paçavrasını dalgalandıranlarla, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısını söküp, Atatürk büstlerine saldıranlar ile, Batman’da ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısını sökerek, yerine ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ yazısını asanlar, ben yapmadım, biz yapmadık diyen bunun müsebbibi Batmanlı yöneticiler ile Türk’ü ve Türk bayrağını hor görenler aynı zihniyetteki bölücülerdir.

Milli bayramların adeta yasaklanmaya çalışıldığı, Türk bayrağının ve Atatürk posterlerinin sanki terör örgütü simgeleriymiş gibi gösterilmek istendiği, vatanseverliğin hor görüldüğü, Türk kimliğinin ise ikinci plana itilerek yok sayılmak istendiği bir süreçten geçiyoruz.

Türk kimliğiyle ilgili ne varsa, toplum bütün bunlardan yavaş yavaş uzaklaştırılıyor.

Türk olmak, vatanını milletini sevmek suç, bölücü olup Atatürk’e, Türk kimliğine ve bayrağına saldırmak ise alkışlanacak bir eylem haline geldi.

Geçmişini inkar edip, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran vatanseverlere her fırsatta ağızlarından salya saçarak saldıran, ‘keşke İngiliz sömürüsü olsaydık’ diyen haysiyetsizlerin uzantılarıdır bugün de bunları yapanlar.

Her fırsatta Türk kimliğine saldıran piyonların arkasındaki güçler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki bütün temelleri ortadan kaldırmak istiyor.

Hadi bunlar kansız, soysuz, vatan millet bilmez insanlar.

Peki bütün bunlara göz yumanlar nedir?

Atatürk’ün yurdun dört biryanında yazılı olan ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözünü sessiz sedasız kaldıranlar ve buna göz yuman devlet yöneticileri hangi zihniyetin temsilcileridir?

Milli bayramları yasaklamaya çalışan, ne kadar milli değer varsa içini boşaltan, adeta Türk olduklarından utanan ey yöneticiler, olanı biteni görmüyor musunuz, duymuyor musunuz?

Ey Türk milleti artık kendine gel.

Damarında ne kanı olduğu belli olmayan vatan haini kanı bozuklar tarafından, elinden Türk kimliğin, bayrağın, vatanın, dinin, Atatürk ve bağımsızlığın yavaş yavaş alınıyor.

Sen vatanına sahip çıkmaz, milli değerlerini elinden almaya çalışan kansızlara artık dur demezsen, elinde ne vatan, ne Türk kimliğin, ne din, ne Cumhuriyet ne de Atatürk kalır.

Bunu sakın unutma!

Şunun çok iyi bilinmesi lazım ki vatandaşların, halk tarafından bizi idare etmek için seçilen milletvekilleri, bakanlar, başbakanlar ve cumhurbaşkanlarından çok daha demokrat ve ileri görüşlü olduğu unutulmasın. Bizleri idare etmek için görev verilen bu insanlar, her bakımdan milletin çok gerisinde olduklarını unutmasınlar.

Vatandaş artık bu çeşit sinsice olaylardan dolayı doymuştur. Sıkışan havanın patladığı gibi, toplumu daha fazla germeyin.

Türk’üz, Türklüğümüzle iftihar ediyoruz.

İçimizdeki, özümüzdeki Türklük kavramını kimse elimizden alamaz.

İçimizdeki Türklük sevgisini, inancımızı ve damarlarımızda dolaşan kanın asilliğini hiç kimse sorgulamaya kalkmasın.

Ne Mutlu Türk’üm diyene.

Saygılarımla Mustafa Yalçın BAHÇIVAN


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İçimiz sızlıyor
HABER YORUMLARI