kapat
Ruşeym Torku

Huzur Ve Güven Korunmalı

  • Giriş Tarihi: 31.03.2014 18:20
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Huzur Ve Güven Korunmalı

ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, yaptığı yazılı basın açıklamasında, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Yıldırım, “Milletimiz tarihi bir dönemi daha geride bırakarak ve 30 Mart Yerel Seçimleri’nde kendi geleceği için hür iradesiyle kararını sandığa yansıtmıştır. Sonuçlar ne olursa olsun, ortaya çıkan neticeye saygı duymak zorundayız. Milletimizin iradesine farklı yöntemlerle ipotek koymaya çalışanlar, siyasi bir yarışta siyaset dışı müdahalelerden medet umanlar, milletimizin ortaya koyduğu iradeden gereken dersleri çıkarmalıdırlar. Diğer taraftan, bu sonuçlar, mevcut iktidara güçlü bir destek anlamı taşırken, aynı zamanda, daha fazla sorumluluk da yüklemiştir. ASKON Konya Şubesi olarak, her zaman, huzur, güven ve pozitif istikrardan yana olduğumuzu ifade ettik. Daima milletimizin iradesine, sağduyuna sahip çıktık. Seçim sonuçları, milletimizin de tercihinin bu yönde olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. ASKON olarak, bir kez daha, bu zor süreçten alnının akıyla çıkan milletimize, demokrasinin temel unsuru olan seçme ve seçilme hakkının sağlıklı işlemesine vesile olan herkese, teşekkür ediyor, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin Ülkemize ve Konya’mıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Son birkaç aylık dönemde başlatılan soruşturmaların adli boyutunu ayrı tutarak, ülke ekonomisine ve güven ortamına verdiği ve vereceği zararları endişeyle takip ettiklerini vurgularken bu seçimin sonuçlarının iyi tahlil edilmesi gerektiğini belirten Yıldırım, “İşadamları olarak Türkiye’nin geleceğine daha çok yatırım yapılması gerekliliğine inanıyoruz. Büyük bedel ödeyerek elde ettiğimiz huzur güven ve istikrar ortamının devamı için, daha hızlı işleyen yargı sistemi, bireysel hak ve özgürlükleri daha gelişmiş, üretim ve ihracat seferberliği yapan, tüm doğal kaynaklarını harekete geçirmiş, daha müreffeh bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin 10 yıllık ekonomik ve sosyal kazanımlarının olumlu sonuçlarının yaşandığını ve en önemli kazanımın huzur, güven ve istikrar olduğunu aktaran Yıldırım, kim tarafından gündeme getirilmek istenirse istensin, muhataplarına bakılmaksızın yolsuzluk iddialarının araştırılmasının herkesin arzusu olduğunu vurgulayarak, hukukun temel doktrini olan masumiyet karinesinin de unutulmaması gerektiğini dile getirdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Huzur Ve Güven Korunmalı
HABER YORUMLARI