YAZARLAR

Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’ in düzenleyeceği basın toplantısına davet edince, bir gün önce Ankara Sincan’dan YHT’e binip geldim.

Büyük ilgi gören toplantı gecikmeli başlamasına karşın çok sayıda basın mensubu tarafından izlendi. Deneyimli politikacı Sayın Çelik ilk bölümde sanırım akademisyenliğini anımsadığından gazetecilik dersi verdi.

Öyle ki, neyin haber olup neyin olmadığına varıncaya dek.Eleştiriye ve özeleştiriye açık olduklarını ancak hakarete kadar uzanmasına hoşgörü ile karşılanamayacağına vurgu yaptı;

“Biz basının dördüncü güç olduğuna inanıyoruz; yol gösterici ve denetleyici olmalıdır.”

Sorular ve yanıtlar genelde, Suriye, şike, terör, Özel yetkili mahkemeler konularında odaklaştı. Sayın Çelik, sorulara net yanıtlar verdi. Bunlar yazılı ve görsel basında yer aldığından tekrarlamayacak, konuya değişik bir açıdan yaklaşacağım. Ancak yaygın ve yerel basında da geniş yer ve yankı bulan bomba haberini yazmadan edemeyeceğim;

“ Üniversitede Öğretim üyesi iken odama bomba konuldu, faili bulunamadı. Bir gün Emniyet Müdürü mahcup tavırla söyledi;

“Odanıza bombayı Vali koydurmuş!”

İşte Sayın Çelik’ten bomba bir haber…

***

YHT bir nimet, ancak külfetleri de devam ediyor. Hızlı tren bir türlü hızlanamadı.

Şimdi de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in kadrine uğradığı için son istasyon “gar” yerine “Sincan” oldu. Üst geçit çalışmaları için bir kez daha frene basıldı.

Sincan’dan kent merkezine ulaşmak için taksi parası 50, kimi semtler için daha yüksek ödeme yapmanız gerekir. Maliyet otobüslerin katı. Acaba acele işe bir şey mi karıştı diye kuşkuya düşüyoruz. Ama her şeye rağmen YHT bir nimet, katlanacağız.

Bu karamsarlıktan kurtulup olaya bir de aydınlık penceresinden bakalım;

AK toplantısına, aylar sonra ilk kez davet ediliyorduk; teşekkürler Sayın Yazlık, İl Başkanı Sayın Ahmet Sorgun, sevdiğim, takdir ettiğim, duyarlı ve centilmen bir siyasetçi, bunu önce kaydetmeliyim. Yönetim öylesine genç, enerjik ve çalışkan kişilerden oluşturulmuş ki, ancak tebrik edilir ve bravo!” denilir. Diğer siyasal partilerimiz için de örnek oluşturmasını dileriz.

Benim için heyecan ve umut veren bir başka fotoğraf daha vardı. İletişim Fakültesinden öğrenicilerim Serpil Yakut ve Tamer Yiğit’in İl Yönetimine seçilmiş olmasından onur duydum ve çok sevindim. İkisi de enerjik, genç, enerjik, ak ve pak; yakında Konya siyasetinde daha ileri noktalara geleceklerine inanıyorum. Emine Çift de, iktidar Partisinin en üst düzeydeki organı MKY üyeliğine seçilen bir başka öğrenimiz. Dahası var; yine öğrenicilerimizden Semiha Mutlu da AK Parti Genel Merkezi’nde önemli bir görevde. Ülkemizin siyaset kartpostalı artık değişmeli eskimiş ve yıpranmış yüzler yerlerini pırıl pırıl gençlere bırakmalıdır.

AK Parti tüzüğünde, bir kişinin üç dönemden fazla milletvekili seçilemeyeceği maddesini yerinde demokratik buluyorum. Milletvekilliği geçim değil, hizmet kapısı olmalı, keşke iki yıla indirilse, Rektör seçimlerinde olduğu gibi. AK Parti İl yönetimi öylesine gençleştirilmiş tümü de pırıl pırıl. Başta Ahmet Sorgun ve yakından tanıdığım için ifade ediyorum ki Bestami İnan gibi dürüst iki politikacı onlara örnek ağabeylik yapacakları kuşkusuzdur. Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı iken sıkça yan yana geldiğimiz Sayın Hüseyin Üzülmez’i Milletvekili seçilmesinden bu yana ilk kez uzaktan da olsa görme şansını buldum. Bu bir sitem midir? Hayır, değil! Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, her zaman olduğu gibi yine hazır ve nazırdı.

> Yeni Meram >Yazarlar > HÜSEYİN ÇELİK’İN BASIN TOPLANTISI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.