kapat
Ruşeym Torku

Hürriyet Enes Batur’dan Altın Kelebek ödülünü geri aldı!

  • Giriş Tarihi: 29.12.2017 23:46
  • Güncelleme Tarihi: 23:46
Hürriyet Enes Batur’dan Altın Kelebek ödülünü geri aldı!

44. Altın Kelebek ödüllerinde “En İyi YouTuber/Instagrammer” kategorisinde aday gösterilen Enes Batur'un ödülü geri alındı! Peki Enes Batur Altın Kelebek ödülüne neden veda etti?

44. Altın Kelebek ödüllerinde “En İyi YouTuber/Instagrammer” kategorisinde aday gösterilen Enes Batur’un ödülü geri alındı! Peki Enes Batur Altın Kelebek ödülüne neden veda etti?

Enes Batur Altın Kelebek ödülü geri alındı!

44 yıldır devam eden Altın Kelebek ödüllerinde bu yıl ilk defa açılan “En iyi YouTuber/Instagrammer” kategorisinin kazananı çok kısa bir süre sonra ödülüyle vedalaşmak zorunda kaldı.

Hürriyet tarafından yapılan açıklamada en iyi YouTuber ödülünün kazananının yayınladığı bir içeriğin çocuklara kötü örnek olabileceğinden bahsedildi.

Bu durumun kamuoyunda ve Hürriyet dünyasında büyük tepkiye neden olduğu söylenirken Enes Batur tarafından yapılan bu sorumsuz yayının sivil toplum kuruluşları ve Altın Kelebek jürisi tarafından kabul edilemez bulunduğu söylendi.

Bunun üzerine Altın Kelebek jürisi, gelen tepkileri ve kendi yayın ilkelerini de göz önünde bulundurarak verilen ödülü iptal ettiğini duyurdu.

Shiftdelete> Yeni Meram >Magazin > Hürriyet Enes Batur’dan Altın Kelebek ödülünü geri aldı!
HABER YORUMLARI