Lanse Tur

Torku Jelifest

Hürkuş’ta yeni dönem başlıyor

  • Giriş Tarihi: 8.10.2018 10:46
  • Güncelleme Tarihi: 10:46
Hürkuş’ta yeni dönem başlıyor

Milli uçak Hürkuş'la ile ilgili önemli gelişmeyi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı. Oktay'ın verdiği bilgiye göre, Hürkuş kasımın ilk haftasında İzmir Çiğli'de, Hava Kuvvetleri Komutanlığı pilotlarıyla ilk uçuşunu yapacak.

Milli uçak Hürkuş’la ile ilgili önemli gelişmeyi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı. Oktay’ın verdiği bilgiye göre, Hürkuş kasımın ilk haftasında İzmir Çiğli’de, Hava Kuvvetleri Komutanlığı pilotlarıyla ilk uçuşunu yapacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TUSAŞ’ın test pilotları tarafından uçurulan yerli ve milli eğitim uçağı Hürkuş’un, kasımın ilk haftasında İzmir Çiğli’de, Hava Kuvvetleri Komutanlığı pilotlarıyla ilk uçuşunu yapacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımıza, liderimize verdiği sözün altını dolduran bir ekiple buradayız. Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. TUSAŞ çalışanlarının, mühendislerinin sadece sayılarıyla değil kalite ve özgünlükleriyle bütün dünyada sözünü ettireceğine, marka olacağına ve olmaya da başladığına şahitlik ediyoruz. “Sadece Türkiye semalarında değil, onun ötesinde birçok ülkenin semasında sizin emeğinizi, göz nurunuzu, alın terinizi göreceğiz.”> Yeni Meram >Güncel > Hürkuş’ta yeni dönem başlıyor
HABER YORUMLARI