Torku Jelifest

Hülya Koçyiğit: En başta Engin Altan…

  • Giriş Tarihi: 17.02.2016 19:44
  • Güncelleme Tarihi: 19:44
Hülya Koçyiğit: En başta Engin Altan…

Yıllardır filmleri ile evimize konuk olan Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu Hülya Koçyiğit A Haber’de Evin Yolu programına katıldı.

Sinema yaşamından, evdeki huzurun önemine kadar bir çok konuya değinen Hülya Koçyiğit günümüzde bir çok başarılı oyuncu olduğunu söyledi, en başta damadı Engin Altan Düzyatan’ı saydı.

BAŞARILI OYUNCULARIMIZ VAR

Genç oyuncular çok yetenekli, çok başarılı oyuncularımız var başta Engin Altan Düzyatan’ı sayabilirim. O kadar değerli oyuncular var ki biz onları sadece bir ya da iki diziden tanıyabiliyoruz, gönül istiyor ki kendi kariyerlerini sinema ile devam ettirebilsinler. Bir çoğu başarılı, iyi oyuncularımız var.

HUZUR ÖNEMLİ BİR DEĞER

Sağlık ve huzur bir insan için en önemli değerler. Huzur ortamı olduğu zaman işiniz de rast gider, ilişkileriniz de rast gider, hayat mücadeleniz de rast gider, dolayısıyla o huzuru oluşturmak galiba insanın kendi elinde. Bir başkasından bekleyerek huzur, mutluluk ortamı yaratamazsınız. Siz o niyette olmalısınız, siz bunu vermelisiniz, eşinize ailenize, çocuğunuza ve bunun karşılığı mutlaka gelir. Önce insan kendi hareket etmeli diye düşünüyorum.

AİLEMİZ BÜYÜYOR , ÇOK MUTLUYUM

Olağanüstü bir keyif, mutluluk, heyecan… Ailemiz büyüyor, genişliyor, aile yapısını ben zaten çok seven bir insanım. Çok mutlu oluyorum çoğaldıkça, çocukların neşesi, enerjisi geliyor. Hayata daha sağlam bastığımı hissediyorum, onlar için güçlü olmam gerektiğini düşünüyorum. Sağlığıma özen gösteriyorum, kendimi sürekli olarak eğitmeye geliştirmeye çalışıyorum.Çünkü Emir henüz bir aylık ama yarın bir gün okula gitme yaşına gelecek, ona da hitap edebilmeliyim, ona da cevap verebilmeliyim.

ÇOK ÖZENDİĞİM BİR ROL YOK

Yeni bir proje arayışı içinde değilim, eğer gerçekten beni mutlu edecek, tatmin edecek bir proje arayışı varsa gelir beni bulur zaten. Göz gezdirdiğim zaman dizilere, filmlere çok da fazla özenebileceğim bir karakterle de karşılaşmıyorum açıkçası. Ama Diriliş’teki anne, Hülya Darcan’ın canlandırdığı olağanüstü güzel bir karakter, çok da başarılı iyi ki o rol için seçilmiş onu zevkle izliyorum açıkçası.

BELKİ YÖNETMENLİK ZAMANIM GELMİŞTİR

Zaman zaman tiyatro düşünüyorum, ama tabi orda da konu çok önemli. Hangi oyun seçilecek çok önemli, hangi ekip ile bir araya geleceğim. Zaman zaman her yiğidin gönlünde bir aslan yatarmış ya yine sinemaya dönüyorum, ve belki yönetmenlik zamanım gelmiştir diyorum, bu birikimi bir şekilde aktarabilir miyim diye. Ama şimdilik sadece düşünce olarak yer alıyorlar, her hangi bir eyleme geçmedim.

UNUTAMADIĞIM ÇOK ÖZEL ROLLER VAR

Özellikle beni sinemada yetiştiren, eğiten büyük ustam Lütfü Akad ile yaptığımız ve Türkiye’deki sosyal yaşamın çok önemli bir konusu kırsaldan şehre göç hikayesi Gelin, Düğün, Diyet bu üç film hem sinemamız için yüz akı, hem benim kariyerim açısından çok önemli filmler. Oradaki canlandırdığım karakterleri çok severim, çok inanarak çok yaşayarak, doğal canlandırdığım karakterlerdir.

BERİN MENDERES’İN HAYATINI OYNAMAK İSTERİM

Çok hazırlandığım, ama gerçek hayata geçiremediğim bir rol var. Rahmetli Başbakanımız Adnan Menderes’in eşi, onun hikayesi de beni çok etkilemiştir. Çok farklı bir ailede büyüyüp sonra sevdiği bir adam ile evlenip, büyük şehirden bir kırsal alanda yaşamını sürdürüp oraya adapte olmaya çalışan, fakat eşi siyaset ile ilgilendiği zamanda içine bir cız düşüp, yanan çünkü kendi ailesinde siyaset nedeni ile idam edilmiş bir kişi var. Daha sonra siyaset nedeni ile eşini kaybetmiş, itibarı zedelenmiş evlatlarının akıbetleri de peş peşe çok dramatik olmuş. Eşinin iade-i itibarı verilmeden de can vermemiş. Çok sevdiği, hayran olduğu, aşık olduğu adamın haksız bir şekilde hayatının sonlanmasını hazmedememiş. Sonuna kadar direnmiş ve çok yaşlı bir haldeyken anıt mezar yapıldığında onu ziyaret etmesinden sonra ruhunu teslim etmiş. Çok saygı duyuyorum, hepimizin bilmesi gerekiyor bu hanımefendiyi diye düşünüyorum. Ama gerçekleştiremediğim için de çok üzülüyorum.> Yeni Meram >Magazin > Hülya Koçyiğit: En başta Engin Altan…
HABER YORUMLARI