Torku Jelifest

Hotamışlılar ’arabaşı’ gecesinde buluştu!

  • Giriş Tarihi: 15.02.2019 22:19
  • Güncelleme Tarihi: 22:19
Hotamışlılar ’arabaşı’ gecesinde buluştu!

Hemşehri buluşmaları için genellikle yaz ayları beklenirdi ama Hotamışlılar kış güzelliklerini de birlikte yaşamak istedi. Hotamış ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneğinin tanışma gecesi yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Hotamış ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği, hemşehrileri bir araya getirdi. Konya’nın yanı sıra Karaman’dan da katılım olduğu program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Hotamış ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kiraz hem dernek hem de mahallelere yönelik hizmetlerde emeğe geçenlere isim isim teşekkür etti. En baştaki teşekkür Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a geldi. Başkan Kiraz “Hotamış ve havalisinin Ankara’daki güçlü sesi, köylerimizin çevre düzenlemesi ile cadde ve sokak, asfalt ve yolların yapılması için direkt talimatı veren, tüm köylerimizin köy/mahalle içi ve diğer ihtiyaçlarımızın giderilmesinde desteğini esirgemeyen, her yerde ve her zaman kendisinin de bir Hotamışlı olduğunu gururla söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum beye teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Başkan Kiraz, Hotamış ve havalisine desteklerinden ötürü Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Eski Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş ve Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya da ayrı ayrı teşekkür etti.

Tanışma programına katılanlara arabaşı ikramı yapıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Hotamışlılar ’arabaşı’ gecesinde buluştu!
HABER YORUMLARI