YAZARLAR

Milli Eğitimin yapı taşlarının başında öğretmenlerimiz gelmektedir. Öğretmenlik mesleğine Peygamberlik mesleği diye ad konmuştur.Bu Ad ve unvan müşkülleri yenmenin, Sabrın,Azmin,Kararlılığın, dayanma gücünün de adıdır.

 

İlimizde Binlerce Okul,On binlerce Öğretmen, Yüz binlerce Öğrenci Eğitim ve Gelişmişlik erdemliliğine ulaşmak için, Okullarımızda eğitme ve eğitilme seferberliği içindedir.

 

623 Yıllık Osmanlının tarihinde Eğitim Çağdaşlaştırılamadığı içindir ki, Yüce Önder ATATÜRK Medeni Kanunu çıkarmış, HARF İNKILABINI GETİRMİŞ, LATİN HARFLERLE okuyup yazma seferberliğini başlatmıştır.

 

Bu seferberliğin başında Latin ALFABESİNİN kabulü ,TEKKE VE ZAVİYELER’ İN kapatılması gelmektedir.Bu Tekke ve Zaviyeler çağdaş eğitimin önünde bir kara basan olurken, bu Merdiven altı kuruluşlar çağdaş eğitimin önünde aşılması güç bir kale gibi olmaktadırlar.Bunun içindir ki, bu tekke ve zaviyelerin uzantısındaki FETÖ BELASI, Ülkemiz ve insanını gerilere iten bir şer güç olmaktadır.Devletimiz bu belayı da bertaraf etme çabasına Şehitler verip, milyarlar harcamaktadır.Dualarımız bu belanın da üstesinden gelmek içindir.

 

Cumhuriyet Hükümetlerimiz Çok partili hayata girdiğimizden bu yana, Cumhuriyetimizin Onur Abidesi Eğitim sistemimiz hep derin yaralar almakta olduğundan, beklenen başarılar sağlanamamıştır.Eğitimde Revizyonun önünün açılması, Eğitimin kesinlikle siyasetin dışına çekilmekle mümkün olacağı ortadadır.

 

Cumhuriyetimizin Onur Abidesi Okullarımızın çağdaş eğitimle donanımlı hale getirilmesi,Milletimizin ortak arzusu ve beklentisidir.

 

Bakınız; Harf İnkılabı başında sürdürülen Okuma Yazma Seferberliği yurt sathında olurken, Cennet Mekan İSMAİL İZZET BEY Konya Valisi,Seferberliğin icrasından Konya da sorumlu.Konya’nın Genel Nüfusu 508 Bin.Halk Mektepleri açılacak ve bu mekteplere Eğitmenler yetiştirilecek.Kentten ,Kasabalardan ve Köylerden, Askerde Çavuş, Onbaşı olanlar toplanır, sadece birkaç Aylık bir eğitimle Halk Mektepleri muallimleri yetiştirilir.

 

Konya Bölgesinde açılan Halk Mekteplerinde Kadınlara ayrı,Erkeklere ayrı verilen eğitimle iki yılda YÜZ BEŞ BİN Kişiye LATİN HARFLERİ ile Okuma yazma öğretilir.Bu faaliyet bir mucizenin adıdır.

 

Cennet mekan İZZET BEY BİR Eğitim aşığı olduğu içindir ki, Yok imkanlardan Var-ı yaratıp, Konya Merkezde HAKİMİYETİ MİLLİYE.GAZİ MUSTAFA KEMAL. .

CUMHURİYET. İSMET PAŞA İlkokullarını kesme taş mimari tekniği ile yaptırarak bir Eğitim Abidesi olarak bizlere armağan eder.

 

Yok imkanlardan dedim. Kara sabanın kulpunda Çiftçi Mehmet ağa Boyunduruğun bir yanında Eşek,diğer aynında Öküz koşulu,verdiği Aşar ve Anam vergisi Devletin ekonomik gücüdür.Bu güçle çıkılmış yolla gelinmiş bu günlere.

 

Bu günlerin kadrini kıymetini bilmeden, geleceğin kadrini kıymetini bilmek mümkün olmadığı içindir ki, Cemiyetimizde karalama rotasından düze çıkamamaktadır.Yeni MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ  Seyit Ali BÜYÜK, Engin tecrübe ve deneyimleri ile bağlayıcı kural ve kanunların baskısından büyük gayretlerle sıyrılıp, dönemine Milli Eğitimin mührünü vuracaktır.

 

Zor ve Çetin olan Sorunların üstesinden gelmek, Adaletli bir icraattan geçmektedir.Sayın Müdürümüz her biri bir ayrı değer olan yardımcıları Şube ve bölüm Başkanları ile bir bütün olacak, Konya Bölge Okullarındaki tüm sakillikleri  Adil ve Özgün tutum ve davranışları ile bertaraf edip, Koya Milli Eğitimine iz bırakacaktır.

 

Sayın Müdürümüz ve yardımcılarına yürek dolusu sevgi ile başarılar diler, geleceğin umudu Çocuklarımızın yollarının aydınlık, geleceklerinin nurlu ve berrak olmasını YÜCE RABBİMİZDEN NİYAZ EDERİZ.

> Yeni Meram >Yazarlar > HOŞ GELDİNİZSEYİT ALİ BÜYÜKMÜDÜRÜMÜZ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.