Torku Jelifest

Hoş geldin bebek büyük ilgi gördü

  • Giriş Tarihi: 16.01.2017 8:27
  • Güncelleme Tarihi: 8:28
Hoş geldin bebek büyük ilgi gördü

Karatay Belediyesi tarafından 2009 yılında başlatılan ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi büyük ilgi görüyor. Projede bugüne dek 28 bin 600 yeni doğan bebeğin ailesine plaket, hediye paketi ve çam fidanı verildi

Karatay Belediyesi’nin 2009 yılında başlattığı ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Karatay Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni doğan bebekleri “Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında evinde ziyaret ederek, ailelere bebek bakım seti hediye ediyor. Aksatılmadan devam eden projede bugüne dek 28 bin 600 yeni doğan bebeğin ailesine plaket, hediye paketi, ve çam  fidanı verildi. Karatay Belediyesi’nin ailelerin sevinçlerine ortak olduğu proje Karataylılar tarafından tam not almaya devam ediyor.

AİLELER SAĞLIK EKİPLERİNİ SEVİNÇLE KARŞILIYOR

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2009 yılının Eylül ayından beri devam eden uygulamayla yeni doğan her bebeğin ailesini ziyaret ettiklerini söyledi. Aileye yeni bireyin katıldığı günde hem tebrik etmek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek maksadıyla “Hoş Geldin Bebek” projesini aksatmadan sürdürdüklerini kaydeden Hançerli, yapılan ziyaretlerde içerisinde anneye kol saati, bebek bakım broşürü, ateş ölçer, çocuk bezi ve oyuncaktan oluşan hediye paketi, bir adet çam fidanı ve aileye yeni katılan bireyin mutluluğunun paylaşıldığı hayırlı ve uzun ömürlü olması dilekleriyle bir adet plaket takdim edildiğini vurguladı.

BEBEKLERİN SAĞLIKLARI DA KONTROL EDİLİYOR

Bu ziyaretlerde ayrıca Karatay Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personellerinden doktor ile hemşirenin de hazır bulunduğunu ve bebeğin sağlık durumunun kontrol edildiğini dile getirilen Başkan Hançerli, Türkiye’de ilk olarak Karatay Belediyesi tarafından başlatılan bu uygulama ile ailenin sevincine ortak olmak amacında olduklarını kaydetti. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğünce sürdürülen projede yaklaşık 28 bin 600 bebeğin ailesine plaket, hediye paketi ve çam fidanı verilirken sadece 2016 yılında 5 bin 100 bebeğin ailesine plaket ve hediye paketi takdim edildi.

VATANDAŞ UYGULAMADAN MEMNUN

Karatay Belediyesi’nin sürdürdüğü projeden memnun olan vatandaşlar hem belediyeden gelen görevlilerin bebeklerin sağlık kontrolü yapmasının hem de hediyelerle gelmesinin mutluluk verdiğini dile getirdiler. Bu uygulama ile belediyenin yanlarında olduğunu hissettiklerini kaydeden vatandaşlar, “Belediye görevlilerinin en ücra köşelere kadar gidip yeni bebeği olan aileleri mutlu etmesi sevindirici bir uygulama. Bu uygulamanın devam etmesini istiyoruz” dedi.

Karatay Belediyesi sorumluluk alanında bulunan vatandaşların projeden faydalanabilmeleri için, belediyenin internet sitesinde bulunan Hoş Geldin Bebek formunu doldurmaları yeterli oluyor. Formun eksiksiz doldurulmasının ardından formu inceleyen yetkililer tarafından başvuruda bulunan aileye en kısa sürede dönüş yapılıyor.

Adnan YILDIRIM> Yeni Meram >Konya > Hoş geldin bebek büyük ilgi gördü
HABER YORUMLARI