Torku Jelifest

Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Kelderhuis, Konya’da

  • Giriş Tarihi: 7.09.2015 17:14
  • Güncelleme Tarihi: 17:44
Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Kelderhuis, Konya’da

Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Jeroen Kelderhuis, Konya Valisi Muammer Erol'u makamında ziyaret etti.

Mutlu Akü

Kelderhuis, ziyarette yaptığı konuşmada, dün Konya‘da oynanan Türkiye-Hollanda maçını izlediğini, bugün de Konya‘da çeşitli ziyaretlerde bulunacaklarını söyledi.

Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında şehit olanların yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunan Kelderhuis, “Umarım Türkiye’de yaşanan şiddet sona erer ve bu durum Türkiye’nin gelişimini olumsuz yönde etkilemez” dedi.

hollanda-buyukelciligi-ekonomi-ve-ticaret-mustesari-kelderhuis-konyada-2

Kelderhuis, Hollandalı firmalarla birlikte Türkiye’de çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını aktardı.

Erol ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kapılarının her zaman kendilerine açık olduğunu söyledi. Hollanda ile her zaman iş birliği yapmaya hazır olduklarını dile getiren Erol, “Konya, sanayi alanındaki potansiyelinin yanında, birçok alanda potansiyeli olan bir kent. Ziyaretçiler ve yatırımcılarımız yapacakları keşifler sonucunda,Konya‘nın birçok alanda iş birliği yapılabilecek konuma sahip bir kent olduğunu görebilir” diye konuştu.

Ziyarette Vali Erol Kelderhuis’e, Mesnevi’nin İngilizce çevirisi ve Mesnevi’den İngilizce sözlerin bulunduğu bir katalog hediye etti.

 > Yeni Meram >Konya > Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Kelderhuis, Konya’da
HABER YORUMLARI