kapat
Ruşeym Torku

Hırsızlık Çetesine Şafak Vakti Baskın

  • Giriş Tarihi: 11.01.2014 9:48
  • Güncelleme Tarihi: 23:46
Hırsızlık Çetesine Şafak Vakti Baskın

Park halindeki otomobillerin camlarını buji ile 3 saniyede patlatarak hırsızlık yapan çete, şafak baskınıyla çökertildi. Baskında 4’ü çocuk, 4’ü kadın 22 şüpheli gözaltına alındı.

KONYA’da otomobillerin camlarını 3 saniyede patlatıp çanta çalan hırsızlık şebekesine yönelik operasyon yapıldı. Çete üyesi anne ve babaların çocuklarına hırsızlık yaptırdığı iddia edilirken, operasyonda 22 kişi gözaltına alındı.

Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği şehirde meydana gelen otomobilden hırsızlık olayları ile ilgili çalışma yaptı. Polisin 5 ay süren çalışmasında daha önce defalarca otomobilden hırsızlık yaparken yakalanan yaşları küçük çocukların aileleri tarafından kullanıldığı belirlendi. Şüphelilerin şu ana kadar 26 ayrı otomobilden hırsızlık olayına karıştığını tespit eden polis, bugün şafak vakti 10 ayrı adrese baskın yaptı. Baskında 4’ü çocuk 22 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

BALAYINA GİDEN ÇİFTİN

ALTINLARINI ÇALMIŞLAR

Gözaltına alınan şüphelilerden yaşları küçük olan ve aileleri tarafından hırsızlığa zorlandığı ileri sürülen O.A. ve M.A’nın düğünlerinden sonra balayına gitmek için Antalya’ya doğru yola çıkan bir çiftin aracının camını patlatarak altın dolu çantayı çaldıkları da ortaya çıktı. Şüphelilerden biri motosikletle kenarda beklerken, diğer şüphelinin 3 saniye içerisinde camı kırıp 15-20 bin liralık altın bulunan çantayı alması ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Şüphelilerin benzer yöntemle 26 ayrı olaya karıştıkları ve yüklü miktarda para dolu çantalar çaldıkları iddia edildi. Polisin yaptığı aramada, şüphelilerin evlerinde de çalıntı malzemeler ele geçirildiği öğrenildi.> Yeni Meram >Arşiv > Hırsızlık Çetesine Şafak Vakti Baskın
HABER YORUMLARI