Torku Jelifest

Heyet mutlu döndü

  • Giriş Tarihi: 14.12.2018 15:55
  • Güncelleme Tarihi: 15:55
Heyet mutlu döndü

Köstence Ovidus Üniversitesi’nin daveti üzerine Romanya’ya giden Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden bir heyet, ikili görüşmeleri ve temasları tamamlayarak yurda döndü

SELÇUK Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden bir heyet Romanya Köstence Ovidus Üniversitesi’nin, daveti üzerine bu ülkeye gitmişti. Ovidus Üniversitesi Spor Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Damian Mirela’nın davetiyle gerçekleştirilen ziyarete Selçuk Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Dr. Orhan Ahmet Şener ve Araştırma Görevlisi Mehmet Durmaz ile Erasmus programında Selçuk Üniversitesi’ni temsil eden Onur Sarı katıldı. Üniversiteler arasında görüş alışverişinin yapıldığını belirten Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Orhan Ahmet Şener, “Ovidius Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile görüşmelerimiz sonucunda bir öğrencimizin lisansüstü eğitime kabulünü belirtmişlerdir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon alnında 3 aylık bir eğitim programı açma konusunda anlaşmaya varıldı. Türk el sanatları alanında Selçuk Üniversitesi’nin Romanya Ovidius Üniversitesi’nde bir kongre düzenleme konusunda ön görüşmeler yapılmıştır. Bundan sonraki yapacağımız görüşmeler öğretim elemanları ve öğrenci düzeyinde olacak. Karşılıklı bilgi alışverişi ve kültürel ziyaretler yapılacaktır” dedi.

HÜSEYİN TURGUT> Yeni Meram >Spor > Heyet mutlu döndü
HABER YORUMLARI