kapat
Ruşeym Torku

HESAP ZAMANI!

  • Giriş Tarihi: 15.05.2018 10:02
  • Güncelleme Tarihi: 16:02
HESAP ZAMANI!

Yeşil-beyazlı taraftarlar 2 kupalı takıma düşme korkusu yaşatan yönetimin istifasını bekliyor

Konyaspor’da bir yandan ligde kalmanın sevinci yaşanırken, diğer taraftan takımın nasıl bu hale düştüğü sorgulanıyor. Hatalı hoca seçimleri, yanlış transfer, finansın kötü kullanılması gibi birçok olumsuzluğa imza atan yönetimin derhal görevi bırakması isteniyor

SPOR Toto Süper Lig’de 2017-18 sezonu Konyaspor için büyük sıkıntılarla geçerken, yeşil-beyazlılar son hafta maçları öncesinde ligde kalmanın sevincini yaşadı. Büyük başarılar elde ettiği son 2 yılın aksine, bu sezon kendisinden beklenilmeyen sonuçlara imza atan temsilcimiz sezonun tamamını düşme korkusu yaşayarak geçirdi. 33. Haftada sahasında Göztepe ile berabere kalan ancak Pazar günü Beşiktaş’ın Osmanlıspor’u zorda olsa 3-2 mağlup etmesiyle bitime 1 hafta kala ligde kalmayı garantileyen yeşil-beyazlılarda, yaşanan sevinçten çok takımın düştüğü durum nedeniyle öfke hakim. Aykut Kocaman ile yaşanan tarihi başarıların ardından yönetimsel hatalar Konyaspor’u bu hale getirirken, taraftarlar ise bu işin sorumlularından hesap sorulmasını istiyor.

İŞTE mevcut yönetimin istenmeyişinin başlıca nedenleri: Kocaman döneminde kulübün kapısından geçemeyen menajerlerin Kocaman sonrası doğan boşlukta kulübü ablukaya almasına izin verilmesi, daha önce hiçbir başarısı ve birikimi olmamasına rağmen Bülent Akın’ın sportif direktörlüğe getirilmesi, ne olduğu belli olmayan transferlere milyon eurolar harcanarak kulüp finansının kötü kullanılması, menajerlerle yaşandığı iddia edilen çıkar ilişkileri, hatalı teknik adam tercihleri, başkanlığı döneminde Ahmet Şan’ın İzmir Marşı çıkışıyla kulübün diğer takımların hedefi haline getirilmesi, takım içerisindeki huzursuzlukları gidermekte aciz kalınması, Ahmet Şan’ın istifası sonrasında vesayet altında kalma pahasına yönetimin devam etmek istemesi, yönetimin sezon başından sonuna kadar acziyet içinde olması, Konyastore Mağazalarını komik bedellerle Konyasporlu bir yöneticinin işletmesi, yüzbinlerce taraftarı olan kulübün kaderini onlarca insanın belirlemesinden rahatsızlık duyulmaması, delege yapısının ısrarla değiştirilmemesi, kulübün siyasi otoritenin etkisiyle kararlar alması ve kulübün büyüklüğüne yakışır yöneticiler tarafından yönetilemeyişi.

KONYASPOR’U düzgün yönetmeyen ve takımı uçurumun kenarına kadar getiren mevcut yönetimin kısa süre içerisinde istifa etmesi ve kulübün olağanüstü genel kurul sürecine girmesi bekleniyor. Konyaspor’un Pazar akşamı ligde kalmasını garantilemişinin ardından özellikle sosyal medya üzerinden hareket geçen binlerce Konyaspor taraftarı yönetimin derhal istifa etmesi yönünde görüş birliğine varırken, spor kamuoyu oluşturulması planlanan yeni yönetimde ise Ahmet Şan ve ekibini görmek istemiyor. Konyaspor’u büyük hedeflere taşıyacak ve kulübün büyüklüğüne yakışan bir yönetimin oluşturulması ise en büyük beklenti. Kulüp başkanlığı konusunda mutabakat sağlanacak ve Konyaspor Başkanlığına yakışan bir ismin başkan olması istenirken, çok daha güçlü bir yönetim için çalışmaların başladığı kaydedildi.

TOLGA DURMAZ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > HESAP ZAMANI!
HABER YORUMLARI