kapat
Ruşeym Torku

Hesap Yapanların Oyununu Bozalım

  • Giriş Tarihi: 25.07.2013 15:52
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Hesap Yapanların Oyununu Bozalım

AK Parti İl Başkanlığı’nın Sarayönü’nde düzenlediği iftar programında konuşan Milletvekili Yerlikaya, önümüzdeki yerel seçiminin önemine değinerek, “Bu seçim, Türkiye üzerinden hesap yapanların oyunlarını bozmak için büyük bir fırsat” dedi.

Why Note!?

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nın ilçe iftar programları Doğanhisar ve Sarayönü ilçeleri ile devam etti. Sarayönü’ndeki iftar programı öncesinde AK Parti Sarayönü İlçe Teşkilatı’nın 32. İlçe Danışma Meclisi de gerçekleştirildi. Sarayönü Belediyesi Toplantı Salonu’ndaki danışma meclisine AK Parti Konya Milletvekili Prof. İlhan Yerlikaya, AK Parti Konya İl Başkanvekili Ömer Faruk İyibildiren, AK Parti Sarayönü İlçe Başkanı Nafiz Solak, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Zerrin Özel, Hatice Vildan Kılıç, Şule Şakraker, AK Parti Sarayönü İlçe ve belde yürütme kurulu üyeleri katıldı.

OLAYLARIN SEBEBİ SEÇİMLER

İlçe teşkilatı ile gelecek dönem planlamalarının ele alındığı toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanvekili Ömer Faruk İyibildiren, son aylarda Türkiye’de çıkarılan olayların sebepleri ve 2014 Mart ayındaki Yerel Seçimleri’nin öneminden söz etti. İyibildiren, İstanbul Gezi Parkı ve daha sonra ülkenin bazı yerlerine yayılan olayların arkasındaki asıl sebebin belediye başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğunu söyledi. İyibildiren, “Adım adım seçime gidiyoruz. Bugün ülkemizde bazı fırtınalar koparılıyorsa bunun altındaki asıl sebep, önümüzdeki Yerel Yönetimler Seçimleri ve sonrasındaki Cumhurbaşkanlığı Seçimidir. Bugüne kadar hiçbir Cumhurbaşkanı maalesef kolay bir şekilde seçilememiştir. 12 Eylül Darbesi’nin de 28 Şubat’ın arkasındaki sebep de yine aynıdır. Ama çok şükür bugün güçlü bir iktidar ve güçlü bir irade var, dolayısıyla ülkeyi karıştırmak isteyenlere asla fırsat verilmeyecektir” dedi.

“DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ”

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya da 32. Sarayönü İlçe Danışma Meclisi’ndeki konuşmasında önümüzdeki yerel seçimlerin öneminden söz etti. Gezi Parkı olayları ve sonrasında yaşananların Yerel Yönetimler Seçimi’nde AK Parti’nin başarısını baltalamak olduğunu kaydeden Yerlikaya, oynanan oyunun çok iyi görülmesi gerektiğinin altını çizdi. Yerlikaya, “Bazı güçler, Suriye’de Filistin’de ve Mısır’da birtakım senaryoları sahneye koydular. Geçtiğimiz aylarda aynı işi Türkiye’de de yapmaya kalkıştılar. Ülkemizin yoluna takoz koydular ama Allah’a şükürler olsun ki bunu yine başaramadılar. Bu bağlamda önümüzdeki seçimleri önemsiyoruz. Bu seçimler önceki seçimler gibi olmayacak. Dolayısıyla bizlerin önceki seçimlerden çok daha fazla çalışmamız, safları daha da sıklaştırmamız ve bu tezgâhı kuranların oyununu bir kez daha bozmamız gerekiyor” diye konuştu.

İLÇELERDE İFTAR PROGRAMI

AK Parti Sarayönü İlçe Danışma Meclisi’nin ardından İlçe Meydanı’nda AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen iftar programına geçildi. İlçe halkının büyük ilgi gösterdiği programda konuşan AK Parti Sarayönü İlçe Başkanı Nafiz Solak, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ise konuşmasında böyle güzel bir akşamda genç yaşlı, zengin fakir herkesin aynı sofrada oturduğunu dile getirdi. Son 10,5 yılda Türkiye’nin AK Parti iktidarı ile birlikte bir refah ve huzur ülkesi haline geldiğini kaydeden Yerlikaya; “Etrafımızda ve dünyadaki birçok ülkeye göre biz çok iyi durumdayız. İnşallah çok daha iyi olacağız ama bunu çekemeyenler var. Gün milli irademize sahip çıkma günüdür. Sizden ricam ülkenize, milletinize ve milli iradenize sahip çıkın” dedi. AK Parti İl Teşkilatı’nın Ramazan Sevinci Programları kapsamında Doğanhisar’da da iftar yemeği verildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Hesap Yapanların Oyununu Bozalım
HABER YORUMLARI