YAZARLAR

Konya Milletvekili İçişleri ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Mustafa Akış ile hafta sonu bir araya geldik. Toplantıya sivil toplum kuruluşlarının başkanları da katıldı.

Samimi ve sıcak bir ortamda geçen toplantıda ilk önce aşırı kış şartları ve don sebebi ile yüzde 80’e varan ürün kaybı ile Seydişehir çiftçisinin mağduriyetinin giderilmesi oldu.

Konu ile ilgili yasal düzenleme yapılmadan çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesinin mümkün olmadığı görüşü ön plana çıktı.

Sizin anlayacağınız, Seydişehir çiftçisinin Ziraat Bankasına ve Tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi mümkün değil.

BİRLİKTE HAREKET EDİLMELİ

Çiftçinin ürün kaybı konusu tamamlandıktan sonra Milletvekili Akış’a “Sivil toplum kuruluşlarının Rektör Hakkı Gökbel’ i ziyareti sırasında gündeme gelen Seydişehir ve Beyşehir’ e Ali Akkanat Üniversitesi’nin kurulması konusunda gerekli desteği verip vermeyeceğini” sordum.

Milletvekili Akış, “Üniversite olmayı talep ediyoruz, ortak bir çalışma içerisinde konuyu götürmek çok mantıklı, biz bir aileyiz, ben Seydişehir’in de Beyşehir’in de çocuğuyum, biz hizmet edeceğiz, her tür ortak projeye varım. Konu ile ilgili çalışmanın ortak bir şekilde sürdürülmesi konusunda destek olacağım” dedi.

Daha sonra Seydişehir’e yapılacak T tipi Cezaevi konusunda kamuoyunda konuşulan, “Milletvekilleri Mustafa Akış ve Gülay Samancı’nın cezaevinin Beyşehir’e yapılması konusunda sürekli girişimler yapıyor” sorusunu yönelttim.

Vekil Akış; “Üzerine basa basa söylüyorum Seydişehir’e T tipi cezaevi yapılacak bu konuda bir sıkıntı yok, ayrıca Seydişehir’e hastanede yapılacak, Seydişehir ve Beyşehir birbirinden ayrılmaz bir bütündür” açıklamasını yaptı.

SUÇLU BENİM

Sohbet sırasında sık sık hepimizin samimi olması gerekiyor, diyen Akış, “Seydişehir kamuoyunda konuşulan konular hakkında zamanında gelip açıklama yapmadığım için suçlu benim, daha önce gelip sizlerle bir araya gelmeliydim” diyerek samimiyetini gösterdi ve öz eleştirisini de yaptı.

Geçmişte il olma mücadelesindeki yaşanan çekişmesinin unutulması gerektiğini, bundan böyle birlikte ileriye bakarak çalışmak gerektiğine dikkat çekti.

SANAYİ ESNAFI RAHATLAYACAK

Sık gündeme getirdiğim ve yaşanan kazalar ile halkımızın korkulu rüyası haline gelen yeni küçük sanayi sitesine yapılacak alt veya üst geçit konusunda ise, karayolları yetkilisini arayan Akış, yaklaşık 2 ay içinde çevre yolunu yapan müteahhidin projesi hazır olan üst geçidi yapacağını, böylece sanayi esnafının da vatandaşlarında rahatlayacağını söyledi.

Milletvekili Mustafa Akış’ın toplantı süresince samimi ve sıcak olduğunu söyleyebilirim, gündeme getirilen konular için hazırlıklı olduğunu gözlemledim. Ayrıca talep edilen konular ile ilgili de not alma yerine ilgili görevlileri anında araması da ayrı bir incelik ve konuya sahip çıktığının bir göstergesiydi.

Ortak projelerde birlikte hareket edilmesinin her iki ilçenin de menfaatine olacağı kanısındayım.

Geleceğin ne getireceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz.

> Yeni Meram >Yazarlar > HER TÜRLÜ ORTAK PROJEYE EVET
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.