YAZARLAR

Hrant Dink’in öldürülmesi acı verici bir olaydır. Suçluları yasaların öngördüğü cezalara çarptırılmalıdır. Genel görüşümüzü

aktardıktan sonra bir özeleştiri yapalım;

Kanlı olayı protesto etmek için, sokaklara dökülüp “Hepimiz Ermeniyiz!” demek ve aynı içerikli pankart taşımak da yanlıştır. Örneğin ben Ermeni değilim, benim gibi milyonlarca kişi de bu benzetmeye şiddetle karşıdır.

Doğu’da 1915’li yıllarda ne oldu?

“Tebayı sadıka” dediğimiz Ermeniler başkaldırarak, erkekleri askere giden Türk köylerini basıp bizi arkamızdan vurdular. Bu nedenle dönemin yönetimi Ermenilere haklı gerekçeyle zorunlu göç “tehcir” uyguladılar. Kimi Ermeniler, Suriye’ye bazıları Lübnan’a yollandılar. Ermenilerin bir bardak suda fırtına koparmalarının gerçek yüzü budur.

Dünya’da Ermeni nüfusu 10 milyonun üzerindedir. Çoğunluk Gregoryen Ermeni Ortodoks mezhebindendir; Katolikler de çoktur; Protestanlar daha azdır; Müslümanı hiç yoktur. Sovyetler’ den ayrıldıktan sonra kurulan bağımsız Ermenistan Devleti’nde bu gün 3 milyon kişi yaşıyor. Daha önce nüfus 5 milyon iken iki milyonu başka ülkelere göçtü. Kalan 7 milyon ise çeşitli ülkelerde;

Rusya’da 2.225.000, Gürcistan’da 400.000, Ukrayna’da100.000 Ermeni bulunuyor. Ünlü ABD Ermeni Diasporası 400.000 Fransa Diasporası ise 500.000 nüfustan oluşuyor.
Türkiye’de çoğu kaçak 100.000, İran’da 500.000, Suriye’de 320.000 Lübnan’da 300.000, Polonya’da 100.000, Arjantin’de 130.000 Ermeni yaşıyor. Kanada, Brezilya Avustralya ve kimi Avrupa devletlerinde Ermeni azınlıklar yüz binin altındadır.
Ermeni Diasporasının amacı Kuzeydoğu Anadolu’dan parça koparmak, Ağrı Dağı ile Ağrı, Bitlis ve Van başta Doğu Anadolu’yu almak Karadeniz’den denize ulaşmak, büyük Ermenistan hayalini gerçekleştirmektir.

Çoğunluk buna inanıyor; Haritaları hazır.

Ermeniler en duyarlı dönemimizde bizi arkadan vurmadılar mı?

Asala kanlı örgütü, dış temsilciliklerde 42 diplomatımızı katletmedi mi?

“İki Devlet, bir millet Azerbaycan’ın toprağı Karabağ işgal altında değil mi

Sözde Ermeni soykırımı savsatasını iki de bir gündeme getiren, kimi ülkeleri etkileyen ve aleyhimize bir dizi kararlar alanlar şimdi de yaptırımlar için çalışma içindeler.

Ben Ermeni değilim,“Ermeni’yiz!” diyen kimi sözde aydınlar utansın Gürültücüler Sarkozy soytarısıyla aynı çizgi olmuyor mu?

Onların“Ermeniyiz” yaygarasına milyonlar tok sesleriyle “ biz Türk’üz” diye tempo tutuyor. Bu temponun fotoğrafında Fatih Sultanlar, Yavuzlar, Kanuniler, Atatürkler, İsmet Paşalar, Feyzi Çakmaklar, Adnan Menderes’ler, Erbakanlar, Demireller Özallar, Bülent Ecevitler, Recep Tayyipler Kılıçdaroğlular ve Devlet Bahçeliler vb. var. Daha nice adlar, tren yolları gibi uzar gider.

Sokaklarda “ Ermeniyiz!” diye gürültü çıkanlara milyonlar yanıt veriyor;

Biz Ermeni değiliz, biz Türk’üz!

BİR DAMLA

GEÇMİŞİ ANIMSATMAK!

İtalya Diktatörü Mussolini faşist gençleri, Roma ’daki, Türkiye Elçiliğinin önünde toplar “Antalya’yı isteriz!” diye tezahürat yaptırırmış. Buna karşın da Türk Elçisi balkona çıkar, Antalya’yı işaret edermiş;
“İşte orada, gidin alın!”

İtalyanların bu denli çığırtkanlıklarına Atatürk anlamlı bir yanıt verir;

“Fazla ileri giderseniz, çizmeyi ayaklarıma giyerim sonra…”

İtalya’nın coğrafi yapısı bir çizmeye benzer ya. Atamız “oturun oturduğunuz yerde, beni, kızdırmayın değilse… “ diyor.

Şimdiler de, “Hepimiz Ermeniyiz!” diyen sözde aydınlara bir sözümüz olacak;
Oturun, oturduğunuz yerde!
R-B

> Yeni Meram >Yazarlar > HEPİMİZ ERMENİYİZ, NE DEMEK; ÖRNEĞİN, BEN DEĞİLİM!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.