kapat
Ruşeym Torku

Hemşireler Haftası Kutlanıyor

  • Giriş Tarihi: 14.05.2013 13:33
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Hemşireler Haftası Kutlanıyor

Konya’da 12 Mayıs Hemşireler Haftası, hastanelerin düzenledikleri çeşitli organizasyonlarla kutlanmaya devam ediyor.

Numune Hastanesi ve Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından organize edilen ‘Hemşireler Haftası’ etkinliklerine katılan Sağlık İl Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, hemşirelerimizin sorumluluk bilinci ile görevlerini yerine getirmelerinin kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Sağlık hizmetlerinin tüm vatandaşlara kaliteli ve yeterli düzeyde ulaştırılabilmesi hedefinin gerçekleştirilmesinde hemşirelerin büyük pay sahibi olduğunu dile getiren Küçükkendirci, “Şifa arayan insanlara, mesai kavramına bağlı kalmaksızın, her türlü zor şartlarda dahi hizmet sunmaya çalışan hemşirelerimizle gurur duymaktayız” dedi. Sağlıkta Dönüşüm Projesi ile birlikte hasta ve yakınlarının sağlık camiasından beklentilerinin arttığına dikkati çeken Küçükkendirci, “Hemşirelerimiz, değişen hasta ve hasta yakınları beklentilerinin karşılanması için duyarlı bir sağlık hizmeti sunmakta ve kutsal sorumluluğun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içerisindedirler. Görevlerini büyük bir özveri ile yerine getirmeye çalışan hemşireler sağlık ekibinin temel taşlarından biridir. İnsanlığın doğuşundan beri var olan ve yaşam sürdükçe devam edecek bu kutsal mesleğin fedakar çalışanlarının gününü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim” diye konuştu.
Sağlık İl Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci’nin ardından Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Fidan, tarafından sağlık çalışanlarına ‘Hemşirelik Mesleği ve İletişim’ konulu eğitim verildi.
Eğitimin ardından meslekte 20. yılını dolduran hemşirelere yapmış oldukları hizmetlerden dolayı plaket verildi. Çok sayıda hemşire ve sağlık çalışanında katıldığı tören renkli görüntülere sahne oldu. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen organizasyonda yapılan kısa film yarışması ve müzik dinletisi büyük beğeni topladı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Hemşireler Haftası Kutlanıyor
HABER YORUMLARI