kapat
Ruşeym Torku

Hekim Eksikliği Vatandaşı Etkiliyor

  • Giriş Tarihi: 6.06.2013 15:45
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Hekim Eksikliği Vatandaşı Etkiliyor

AKP Konya Milletvekili Cem Zorlu, Ereğli ve Karapınar Devlet Hastaneleri’nde hekim açığı bulunmasının vatandaşları olumsuz etkilediğini ifade etti.

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, Ereğli ve Karapınar Devlet Hastanesi başhekimleri ile birlikte Sağlık Bakanlığını ziyaret etti.

Ereğli Devlet Hastanesi ve Karapınar Devlet Hastanesindeki hekim açıklarının giderilmesi için çalışmalar sürüyor. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Çağrı Meriç Ağır ve Karapınar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Eser Şenkul, Millvetvekili Zorlu ile birlikte Kamu Hastaneler Birliği Bakan Yardımcısı Muhammet Örnek’i makamında ziyaret etti.

Zorlu, her iki hastanenin de hekim açığı olduğunu ve durumun vatandaşları olumsuz etkilediğini ifade ederek en kısa zaman bu sorunun giderilmesini istedi. Kamu Hastaneler Birliği Başkan Yardımcısı Muhammet Örnek ise Konya’nın iki önemli ilçesi olan Ereğli ve Karapınar devlet hastanelerindeki hekim açığını yakından takip ettiklerini, Ereğli ve Karapınar’da sağlık kalitesinin daha iyi noktalara getirilebilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Zorlu, Konya’nın tüm içlerinde olduğu gibi Ereğli ve Karapınar’ın sorunlarını yakından takip ettikleri ifade ederek, sağlık alanındaki eksiklerin giderilmesi için en üst makamlara kadar temasta bulunduklarını söyledi. Yapılan görüşmelerin iyi geçtiğini ifade eden Zorlu, iki hastanenin de kısa süre içerisinde gerek uzman gerek ise pratisyen hekim açığının giderileceğini söyledi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Hekim Eksikliği Vatandaşı Etkiliyor
HABER YORUMLARI