YAZARLAR

Hayvanlarla bu dünyayı paylaşmayı bilen belediye başkanı-Ümit Sürmeli-Yeni Meram Gazetesi

Çumra Belediye Başkanımızı bu konuda kutluyoruz. Yüreği kararmış, Tanrı’yı sevmeyi unutmuş, sadece çıkar peşinde koşan, sandık peşinde koşan belediye başkanlarını da Yüce Tanrı’nın adaletine bırakıyoruz. Bir yıl önce Konya Büyükşehir Belediyesi görevlileri ile Çumra ilçemize gittik.
Belediyenin yetkilileri ile görüştük. Sahipsiz canlarımızı kısırlaştırmak ve sonra da hazırlanan beslenme odaklarına bırakarak 5199 sayılı yasayı uygulamak için destek istedik.
Nazlanmadılar. Sudan bahaneler yaratmadılar. Paramız yok diye sahte gözyaşları dökmediler. Yaratandan korkarak, ikiyüzlülük yapmadan, işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyleyerek bizleri umutlandırdılar. Kısa sürede hayvanların bekletileceği geçici bakımevini 40 odalı olarak hazırladılar. Daha sonra da kısırlaşmanın yapılacağı mikroplardan arınmış konteynır içindeki ameliyathaneyi hazırladılar.
Hem Büyükşehir Belediyesi yetkilileri hem de derneğimizden onay aldılar.
En önemli konu kısırlaşan, 10-15 gün sonra yaraları iyileşince doğal alana bırakılacak olan badem gözlülerimiz için hazırlanacak olan beslenme odaklarının yerlerinin tespit edilmesi idi.
Çumra Belediyesi’nin yetkilileri ile birlikte Çumra ilçemizi dolaştık.
Okul, hastane, ibadethane ve pazar kurulan yerlerin dışında çok sulak, yeşillikli, hayvanların soğukta sığınacakları yerlerinde olacağı tam 7 beslenme odağı tespit ettik.
Çumra Belediye başkanımızdan da Konya Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı kuru mamalardan alarak ameliyatlı ama aşıları yapılmış, kontrolsüz çoğalmaları önlenmiş bu canlara bakmasını istedik.
Başlarda biraz aksamalar oldu. Hemen çözdüler ve olayı sahiplenerek 281 sessiz canımızı kazasız kısırlaştırıp, aşılarını yapıp, beslenme alanlarına bıraktılar.
Tam 56 canımıza sahip buldular.
Televizyonda izlediğim Çumra Belediye Başkanımızın huzurlu bakışları, yaptığı işten duyduğu gönül rahatlığını ve vicdanını yüce Tanrı’ya açarak, sadece seçmenine değil yaratana da sorumlu olduğu bilinci ile davranmasını izledik.
Demek ki istenirse yapılıyormuş.
Kendisi sadece haftada iki gün yemekle yetiniyormuş gibi sadece beslenme odaklarına haftanın iki günü yem bıraktıran, ne kadar problemli çalışanı varsa barınağa gönderen, hasta insanları, raporuna rağmen yaratandan korkmadan sakıncalı olduğunu bile bile barınakta çalıştırmaya kalkan! (Aslında bu büyük bir insanlık suçudur. Bu suçu desteklemek ise başka bir suçtur.)
Hayvanları toplayarak Konya’ya getirmeye kalkan Altınekin, kırsal alana atan Kadınhanı, hepsini zehirleyerek yok eden belediyelere bakınca bunlar kendilerini hesap günü gelince nasıl ifade edecekler diye düşünüyorum!
Beslenme odaklarını doldurmayan Akşehir Belediye Başkanlığı acaba kendini nasıl ifade edecek?
Ya Doğanhisar Belediye Başkanı?
İlçesi büyüklü küçüklü sessiz canlarla dolu,
İlçesinde sanki hiç Tanrı emaneti badem gözlülerimiz yok!
İki gün önce bakımsızlıktan, artık ayakta duramayan ve yaşamak istemediği bakışlarından belli olan 8 aydır Doğanhisar’da Anıt alanında yağmur, kar, rüzgar altında yaşam mücadelesi veren köpeği, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yardımı ile getirdik ve Veteriner Fakültesi’nde tedaviye aldırdık.
Ben elimi gökyüzüne kaldırdım ve Yüce Tanrıma seslendim,
ADALETİNİ İSTİYORUM, HEM DE TEZ ELDEN İSTİYORUM DİYE YALVARDIM.
Kedilerle uğraşan, onları ilçesinde istemeyen, kendini inançlı göstermek için büyük düğün salonlarında dualı iftar yemekleri veren, hasta dedesine dualar isteyen belediye başkanlarını da gördük ve onlar adına üzüldük. Kediler bir gün onunla hesap gününde hesaplaşacaklar.
Biz mi? Asla ama asla bu minicik pamuklarımıza bu ihaneti yapan ve onları öteleyen belediye başkanını unutmayarak, zamanı gelince bunu tüm doğa severlerle paylaşacağız.
İşte o gün geldiğinde de biz o kişiyi şehrimizde istemeyeceğiz!
Köpeklerle, badem gözlülerimizle, Yüce Tanrı’nın bize emanet yarattığı bu canlara dünyayı dar edenlere sesleniyorum.
Yüreğinizle sevin.
Yüreğinizde onlara da yer açın.
Gizlenmeyin,
Yüreklice karşımıza çıkın ve onları neden uzaklara, görünmeyen yerlere atmak istediğinizi söyleyin.
Tanrıdan korkmadan her türlü acımasızlığı yapanların bizden korkmaları çok gülünç!
Evet bakın istenirse yapılıyormuş.
Ufacık bütçesi ile Çumra Belediye Başkanımız bunu başarıyorsa, herkes başarabilir.
Yeter ki sözde değil özde inanın. Sayın Dr. Mehmet Oğuz’a teşekkür ediyor ve yüreği kapalı olanlarında sizden biraz etkilenmelerini diliyoruz.

> Yeni Meram >Yazarlar > Hayvanlarla bu dünyayı paylaşmayı bilen belediye başkanı
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.