Ruşeym Torku

Havaya Girmek Yok

  • Giriş Tarihi: 14.01.2014 17:47
  • Güncelleme Tarihi: 2:27
Havaya Girmek Yok

Şampiyonluk kovalayan Anadolu Efes’i ikinci yarıdaki etkili oyunuyla bozguna uğratan Torku Selçuk Üniversitesi’nde deneyimli çalıştırıcı Aziz Bekir, galibiyetin mutluluğunu yaşadıklarını ama soncu abartmamaları gerektiğini vurguladı.

Why Note!?

BEKO Basketbol Ligi’nin son haftasında Anadolu Efes’i 76-72 yenen Torku Konya Selçuk Üniversitesi’nde bayram sevinci yaşanıyor. Ligde haftalardır giden kötü gidişata şampiyonluk adayı karşısında son veren sarı-mavililer ikinci yarı öncesi de büyük moral buldu. Güçlmü rakibini muhteşem taraftar desteğini arkasına alarak deviren Torku Selçuk Üniversitesi’nde maç sonrasında görüşlerini açıklayan antrenör Aziz Bekir, oyuncularının savunmada hataları olduğunu ifade etti.

HERŞEYE rağmen böylesine zorlu bir maçı kazandıkları için mutlu olduklarını sözlerine ekleyen aziz Bekir, “Ancak galibiyetle havaya girmememiz gerekiyor. Maçta iki tane büyük hata yaptık. Birincisi; hücum ribaundunu çok veriyoruz. İkincisi ise hücum organizasyonlarında, top kayıpları yapıyoruz. Bunları düzeltmemiz lazım” dedi. Bekir, bundan sonraki hedeflerinin kalan her maçı kazanmak olduğunu sözlerine ekledi.

ANADOLU Efes Antrenörü Vaggelis Aggelou da ikinci yarı çok kötü performans ortaya koyduklarını dile getirdi. Kötü performansın sebebinin savunma olduğu anlatan Aggelou, “İkinci yarı 47 sayı yedik. İlk yarı bu sayı 29’du. Bu bizim en büyük problemimiz oldu. Savunmada başlayan basketbol hedeflerine oyuncularımızı odaklamakta zorluk çekiyoruz. Savunmada o hedeflerimiz üzerinde ısrar edeceğiz. İşimize devam ediyoruz. Torku Konya Selçuk Üniversitesi’ni, maçı kazandıkları için tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Havaya Girmek Yok
HABER YORUMLARI