Torku Jelifest

Hatay’da elektrik kesintileri protesto edildi

  • Giriş Tarihi: 23.01.2015 15:38
  • Güncelleme Tarihi: 16:45
Hatay’da elektrik kesintileri protesto edildi

Yayladağı ilçesinde vatandaşlar, elektrik kesintilerini yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.

Mutlu Akü

Cuma namazı sonrası ellerinde pankart ve dövizlerle Atatürk Bulvarı’nda toplanan grup, bir süre sessiz bekleme eylemi yaptı.

Daha sonra grup adına konuşan Yayladağı Gençlik Derneği Başkanı Mehmet Toktaş, elektrik sorununun halkın önemli bir yarası haline geldiğini belirtti.

Bugüne kadar atılan adımların elektrik sorununa çare olmadığını ileri süren Toktaş, şunları söyledi:

“Geçen yıl yapılan özelleştirme vatandaş olarak bizleri çözüm noktasında umutlandırmış fakat geçen sürede daha da büyümesine sebep olmuştur. Bu sorun artık vatandaşları canından bezdirdi. Sanayi ve çiftçileri ciddi manada maddi zarara uğrattı. Artık bu ve bu gibi sorunlara sesiz kalmaktan ziyade yüksek sesle tepki göstereceğimizin ilgililer tarafından bilinmesini istiyoruz. İlçemizde elektrik kesintileri, mevzuat dışında ve tasarruf ya da tadilat adı altında hiçbir gerekçe gösterilmeden ve kamuoyu bilgilendirilmeden keyfi bir şekilde yapılmakta.”

Elektrikle ilgili tek sorunun kesintiler olmadığını ifade eden Toktaş, aydınlatma lambalarının sökülmesinin de ayrı bir sorun olduğunu kaydetti.

Özellikle köylerdeki vatandaşların elektrik aboneliği konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığını savunan Toktaş, “Yerine getirilmeyen her kamu hizmeti insan hakları ihlalidir. Köylerdeki ve çiftliklerdeki aydınlatma lambaları sökülerek vatandaşlarımız karanlığa mahkum edildi. Ama yetkililerimiz bilsinler ki biz bu memleketi ve bu kutsal toprakları, sınırı, dün olduğu gibi bugünde karanlıkta bekleriz” diye konuştu.

Eyleme bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve esnaf katıldı.> Yeni Meram >Türkiye > Hatay’da elektrik kesintileri protesto edildi
HABER YORUMLARI