YAZARLAR

Hastanelerdeki pislik..-Yalçın İreş-Yeni Meram Gazetesi

Konu pislikte olsa yazmak zorundayız, çünkü koskoca yöneticiler bunları düşünemiyor. Biz de uyarmak zorunda kalıyoruz, zira işimiz bu..
Hastanelerdeki tuvaletlerin klozet olmasına deli oluyorum. Bu nasıl bir vurdumduymazlıktır..
Gerek kamu hastaneleri, gerekse özel hastanelerin tuvaletlerinin neredeyse tamamına yakını klozet. Bunlar neden klozet yapılır anlamıyorum..
Bu resmen düşüncesizliktir. Umuma açık mekanlardaki tuvaletler klozet olmaz. Çünkü bunu ev ahalisi değil herkes kullanıyor. Evindeki tuvaletin klozettir onu anlarız. Keyfin bilir nasıl istiyorsan öyle yap..
Kimse günde yüzlerce hastanın kullandığı pislik içerisindeki klozeti kullanmak zorunda değil. Ancak dediğimiz gibi idarecilerin düşüncesizlikleri yüzünden kullanmak zorunda bırakılıyorlar..
Şahsen hastanelere gittiğimde tuvalete girmek istemiyorum. Adı üstünde Hasta ! Hasta kullanıyor çünkü bunu ve milletin durumu zaten belli. İnsanların çoğunluğa yakını yapı olarak pistir..
Her türlü mikrobu taşıyabilen bir hastanın girdiği tuvalete girip güzelce oturuyorsun ve büyük bir hastalığın yoksa bile belki de hastalığı burada kapıyorsun kimbilir..
Mikrobu da boş ver, mahluk giriyor ve temizlemeden çıkıyor. Sende ondan sonra giriyor ve mecburen aynı tuvaleti kullanmak zorunda kalıyorsun..
Ben pislik yaratıkların kirletip öylece bırakıp gittiği pis tuvaletlere temas etmek zorunda değilim. Hiç kimse buna mecbur değil. Ne kadar klozet olan hastane tuvaleti olan varsa acilen değiştirilip, normal anam babam tuvalete çevrilmeli..
İhtiyacını ayakta giderip çişini oturacağın yere sıçratanları mı ararsın, oturulacak yere dışkısını yapanları mı, yoksa yaptığı pisliği yıkamadan çıkanları mı..
Hastane tuvaletleri adeta bir pislik yuvası haline gelmiş. Uydurmuyoruz, kimseye bir garezimiz de yok, gidin bakın inceleyin..
Çocuğunda pis tuvaletlere giriyor sende. Neden insanlar zor durumda bırakılıyor anlamıyorum..
Geçtiğimiz günlerde pis insanların sağa sola bulaştırdıkları, dolayısıyla ölümcül hastalıkları bile beraberinde getirebilen mikroplardan bahsetmiştim. Şimdi de hastane tuvaletlerindeki klozetin pislik ve mikrop yaydığından bahsettim. Yetkililer lütfen bu konularla ilgilensinler..

> Yeni Meram >Yazarlar > Hastanelerdeki pislik..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.