Torku Jelifest

Hasan Angı: “Yapılacak çok işimiz var, inandığımız yolda yürüyeceğiz”

  • Giriş Tarihi: 20.01.2021 9:35
  • Güncelleme Tarihi: 9:39
Hasan Angı: “Yapılacak çok işimiz var, inandığımız yolda yürüyeceğiz”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Bu milletin başında dirayetli bir lider var. İnşallah bu durumlardan da güçlü bir şekilde çıkılacak. Biz hem bu ülkeye hem de bu şehre hizmet etmek için koşmak durumundayız” dedi

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Yeni Meram’a özel açıklamalarda bulundu. AK Parti’de Şubat ayının sonuna kadar bütün kongrelerin tamamlanacağını belirten Başkan Angı, Konya İl Kongresinin de 17 Şubat’ta olabileceğini ifade etti. Konya’nın 80-90 yıldır dillenen yatırımlarının AK Parti iktidarı ile birlikte gerçekleştiğine dikkat çeken Başkan Angı, “AK Parti İktidarı 2002’nin 3 Kasım’ında Türkiye’nin rekor oyunu veren bu şehre karşı gereken her şeyi yapıyor. Çünkü bu şehrin ona karşı olan sevgisine o da aynı şekilde cevap veriyor. Bunca büyük projelere yıllar önce neden başlanamamıştı? Şimdi çıkıp ta bir takım şeyler söyleyenler projeleri yatırım programlarından çıkardılar! Eleştirenlere diyecek çok şeyimiz ama bizim ona vaktimiz yok, yapacak işimiz çok” dedi.

 


“ASELSAN’IN RESMİ AÇILIŞI BAHAR AYINDA OLABİLİR”

ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikasının Konya için önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye’nin son 15 yılda özellikle savunma sanayinde yakaladığı ivmeden Konya’nın da pay alabilmesi adına ASELSAN’ın kurulmasına karar verildi. Özellikle silah ve silah taşıyıcıları ile ilgili ASELSAN’ın yeni bir yatırım niyeti ortaya çıkınca Konya sahiplendi. Konyalı sanayicilerimiz ortak bir yapı oluşturdular. ASELSAN’da geçen yıl fabrika yatırımını başlattı. Binanın yapımı 2020’yılının sonuna doğru bitirildi. Önümüzdeki bahar ayında da resmi açılışı inşallah gerçekleşecek. Şu an bir taraftan montaj noktasında ki üretimler devam ettiği gibi testler ile ilgili süreçlerde devam ediyor. ASELSAN, Konya için önemli bir projedir, çok önemsiyorum. Konya sanayisinin ufkunu daha da genişleteceği kanaatindeyim. Konya’nın birlikteliğini de sağladığı bir yatırım projesi oldu.”


“ELEŞTİRİYE CEVAP VERECEK VAKTİMİZ YOK ÇÜNKÜ YAPACAK İŞİMİZ ÇOK”

Konya’da uzun yıllardır dillendirilen yatırımların AK Parti iktidarı ile gerçekleştiğini belirten Başkan Angı, “Konya’nın belki de 80-90 yıldır dillendirdiği yatırımlar AK Parti İktidarı ile gerçekleşiyor. Bugün geldiğimiz noktaya bakınca; Hızlı tren bu şehrin ulaşımı için olmazsa olmazdı. Ankara-İstanbul etabı ihale edildi, peşinden de Ankara- Konya etabı bitti. Şuanda örülen ağ Konya’yı Türkiye’nin her tarafına ulaşabilir kılacak. Demiryolu ulaşımı Konya sanayisi için çok önemli. Şehir içinde ki yolcu trafiğini rahatlatmak için Banliyö protokolü yapıldı. İnşallah banliyö hattı da özellikle Organize Sanayii Bölgelerindeki servis yoğunluğunu azaltacak bir proje. Metro Projesinin de geçtiğimiz dönemlerde ihalesi yapıldı. Yurt dışı kredi ile yürütülecek bir proje fakat geçtiğimiz yıl pandemi tüm dünyanın ayarlarını değiştirdi. Yatırımlarla ilgili zorluklar yaşanır hale geldi. Ancak şuanda güncellemeler yapıldı ve problem kalmadı. Yüklenici firma hazırlıklarını yaptı ve inşaat başlayacak. Mavi Tünel projesi de Konya tarımının yıllardır özlemi olan bir projeydi. Bu Konya’nın uzun yıllar içme suyunu karşılayacak bir proje. Mevcut sularımızı da dengeli ve kontrollü bir şekilde kullanabilmek adına diğer ek projelerle de iş yürütüyoruz. Eski Sanayi ile alakalı süreç yıllardır konuşuluyordu… Projenin ihalesi inşallah önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. AK Parti İktidarı 2002’nin 3 Kasım’ında Türkiye’nin rekor oyunu veren bu şehre karşı gereken her şeyi yapıyor. Çünkü bu şehrin ona karşı olan sevgisine o da aynı şekilde cevap veriyor. Bunca büyük projelere yıllar önce neden başlanamamıştı? Şimdi çıkıp ta bir takım şeyler söyleyenler projeleri yatırım programlarından çıkardılar! Eleştirenlere diyecek çok şeyimiz ama bizim ona vaktimiz yok, yapacak işimiz çok. Biz yapmış olduklarımızla ortadayız. Milletimiz her şeyi görüyor ve gereken cevabı sandıkta yine verecek” diye konuştu.


“ŞEHRİ GELECEĞE TAŞIYACAK ÖNEMLİ PROJELERE VESİLE OLUYORLAR”

Bakan Murat Kurum’un şehir ile ilgili bütün işlerle ilgilendiğini belirten Başkan Angı, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlarımıza bu şehir adına teşekkür ediyorum. Her projeye sahip çıkıyorlar. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, sadece kendi alanı ile ilgili değil Konya’nın tüm işleriyle ilgilenen bir kişi. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca sağlık standartlarımızı yükseltmek için elinden geleni yapıyor. Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a da başarılar diliyoruz. Bu tür imkanlar belediye başkanlarımızın da işini kolaylaştırıyor. Bakanımız Murat Kurum’un bu şehre gelmesi pek çok işlerin hızlanmasına vesile oluyor. Mevlana Meydanı Projesi, Eski Sanayi alanının taşınması, Şükran Mahallesi projesi, Alaaddin Bina Cepheleri yenilenmesi gibi şehri geleceğe taşıyacak gibi önemli projelere imza atmamızı sağladı. Bugün bu tür fırsatlar varsa bunları iyi değerlendirmemiz lazım. Şehir ne kadar büyür ve güçlenirse o kadar iyi” ifadelerini kullandı.

“İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ”

AK Parti Konya İl Kongresinin 17 Şubat’ta yapılabileceğini ifade eden Başkan Angı sözlerine şu şekilde devam etti; “2019 son baharında kongre sürecimiz başlamıştı. 2020 yılının Ekim Ayı’nın sonuna doğru da 31 ilçelerimizdeki kongreleri tamamladık. İl Kongreleri başlamıştı ancak vaka sayılarında ki hızlı yükselişler nedeniyle ara verildi. Geçtiğimiz hafta tekrardan il kongreleri başlamış oldu. Şubat sonuna kadar 81 il tamamlanacak. Bununla ilgili olarak Genel Merkezi’mizin bize belirlediği tarih 17 Şubat olarak gözüküyor. Ancak duruma göre öne çekme düşüncesi de mevcut. Bundan sonraki iş artık büyük kongreye doğru yürüyecek. Avantajımız 2001 yılında Türkiye’de yetki alan teşkilat kuruluşu ile ilgili bir iliz. O gün inanarak bir yola çıktık. Şuanda da inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. Türkiye’nin AK Parti’ye olan ihtiyacının her geçen gün arttığını hissediyoruz. Bu milletin başında dirayetli bir lider var. İnşallah bu durumlardan da güçlü bir şekilde çıkılacak. Biz hem bu ülkeye hem de bu şehre hizmet etmek için koşmak durumundayız. Allah’tan bize güzel işlere vesile kılmasını niyaz ediyoruz.” Hüseyin MENEKŞE

 


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Hasan Angı: “Yapılacak çok işimiz var, inandığımız yolda yürüyeceğiz”
HABER YORUMLARI