Torku Jelifest

Hasan Angı: “Şehri güçlü kılmak adına nöbetimiz sürüyor”

  • Giriş Tarihi: 24.02.2021 9:03
  • Güncelleme Tarihi: 9:10
Hasan Angı: “Şehri güçlü kılmak adına nöbetimiz sürüyor”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Bu şehirde siyaset yapan bizler, şehrimizi büyütmek ve güçlü kılmak adına nöbetlerimizi tutuyoruz” dedi.

Yeni Meram Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıkulak ve Genel Müdürü Mehmet Hançerli, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı’ya, AK Parti Konya İl Teşkilatının 7. Olağan Kongresi’nin gerçekleştirilmesinin ardından ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Gazetemize özel olarak açıklamalarda da bulunan Başkan Angı, “İnandığımız yolda yürüyerek 7. Olağan Kongremizi gerçekleştirdik. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin. Bu şehirde siyaset yapan bizler, şehrimizi büyütmek ve güçlü kılmak adına nöbetlerimizi tutuyoruz. 50 kişilik yönetim kurulumuzda bir miktar değişiklikler oldu. Bazı arkadaşlarımız iş yoğunluğundan dolayı kendileri değişimi arzu ettiler. Diğer arkadaşlarımız da kararı bize bıraktılar. Biz bugüne kadar birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızdan memnunduk. Ben hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

“BU ŞEHİR HEPİMİZİN”

Şehri büyütmek adına tuttukları nöbeti devam ettirdiklerini belirten Başkan Angı, “Bu şehir hepimizin. Bu şehirde siyaset yapan bizler, şehrimizi büyütmek ve güçlü kılmak adına nöbetlerimizi tutuyoruz. 2019 yılının sonbaharında partimiz kongre kararını almıştı ve delege seçimleri ile başladık. İlçe kongrelerimiz 2020 yılının Şubat ayı itibari ile başladı ancak salgın dolayısıyla Mart ayından itibaren ara vermek durumunda kaldık. Yaz döneminde tekrardan başlayan süreçlerle beraber Ekim ayının son haftasında 31 ilçemizin kongresini gerçekleştirdik. Geçtiğimiz hafta Pazartesi günüde Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da video konferansla katılımı ile kongremizi yaptık. Kongremize Eski Başbakanımız Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Milletvekillerimiz, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Milletvekili Esin Kara, MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan, BBP İl Başkanı, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı katıldı. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“GÜZEL BİR YÖNETİM KURULU OLUŞTURDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUZ”

Yönetim kadrosunda bazı değişiklikleri yaptıklarını da ifade eden Başkan Angı sözlerine şu şekilde devam etti; “Tabi kongre süreçlerinde nöbetlerde bazı değişiklikler olabiliyor. 50 kişilik yönetim kurulumuzda bir miktar değişiklikler oldu. Bazı arkadaşlarımız iş yoğunluğundan dolayı kendileri değişimi arzu ettiler. Diğer arkadaşlarımız da kararı bize bıraktılar. Biz bugüne kadar birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızdan memnunduk. Onun için ben bütün kardeşlerime tekrardan teşekkür ediyorum. Konya’da nöbet tutmak önemli çünkü bu şehir ilk günden beri desteğini her zaman sürdürdü. Yeni kadromuzu da daha önce devam eden ve siyasete ilk adım atacak bir kompozisyondan oluşturduk. Güzel bir yönetim kurulu oluşturduğumuzu düşünüyoruz. “ Hüseyin MENEKŞE


ETİKETLER

> Yeni Meram >Politika > Hasan Angı: “Şehri güçlü kılmak adına nöbetimiz sürüyor”
HABER YORUMLARI