Torku Jelifest

Halkapınar’da ‘Kitapla buluşma vakti’ projesi

  • Giriş Tarihi: 26.02.2015 12:45
  • Güncelleme Tarihi: 12:45
Halkapınar’da ‘Kitapla buluşma vakti’ projesi

Halkapınar Kaymakamlığı ve İlçe Mİlli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ”Kitapla Buluşma Vakti” projesi kapsamında, bir ilkokulda yarışma yapıldı.

Halkapınar’da Çakıllar İlkokulu öğrencileri ”En İyi Ben Okurum” projesi kapsamında bisiklet, tablet ve saat ödüllerini kazanmak için yarıştı. Proje ile öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılması amaçlanıyor.

Proje hakkında bilgiler veren Çakıllar İlkokul Müdürü Mehmet Baloğlu, ”En İyi Ben Okurum yarışmasında en çok, en güzel ve anlayarak okuyan öğrencilerimize her hafta okudukları kitaplardan değerlendirme sınavına tabi tutuyoruz. Eğitim öğretim ikinci dönemini içerisinde 18 hafta boyunca devam edecek olan kitap okuma faaliyetleri ve değerlendirme sınavları sonucunda en güzel akıcı ve anlayarak okuyan öğrencilerimize çeşitli hediyeler vereceğiz” dedi.

Birinci sınıftan 4. sınıflara kadar her sınıf kendi arasında yarışacağını ifade eden Baloğlu, amaçlarının öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu sözlerine ekledi.

Programa Ereğli Kaymakamı Şakir Erden, Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahim Çimen, Halkapınar İlçe Mİlli Eğitim Müdürü Abidin Ünal katıldı.

Program sonrasında öğrencilerle sohbet eden kaymakamlar öğrencilere kitap hediye etti.

Program Çakıllar İlkokulu bayan öğretmenlerince hazırlanan yöresel arabaşı yemeği ikramı ile sona erdi.> Yeni Meram >Konya > Halkapınar’da ‘Kitapla buluşma vakti’ projesi
HABER YORUMLARI