Torku Jelifest

Halkapınar’da Kalkınma Çalıştayı yapıldı

  • Giriş Tarihi: 12.12.2015 18:25
  • Güncelleme Tarihi: 18:25
Halkapınar’da Kalkınma Çalıştayı yapıldı

Halkapınar Kaymakamlığı, Halkapınar Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi (SÜ) tarafından düzenlenen "Halkapınar Kalkınma Çalıştayı" gerçekleştirildi.

Halkapınar Kaymakamı Erdal Çetinbaş, İvriz Mahallesi’nde bir restoranda yapılan çalıştayda, ilçe için ortak akıl üretmek istediklerini söyledi.

Amaçlarının farkındalık oluşturarak ilçenin tanıtımına katkı sağlamak istediklerini belirten Çetinbaş, “Üretilen ürünlerin pazarlanabilmesi, daha kaliteli ürünlerin elde edilmesi, turizm ve doğa faaliyetleri noktasında hak etiği yere gelebilmesi için çalıştayı düzenledik” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ise bulunduğu konum açısından ilçenin tarımda ve turizmde söz sahibi olması gerektiğini dile getirdi.

SÜ Turizm Fakültesi Doç. Dr. Abdullah Karaman ise Halkapınar’ın tarihi ve doğa güzellikleriyle turizm konusunda daha ön planda olması gerektiğine işaret etti.

SÜ Hadim  Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yusuf Çelik ise dünya genelinde kırsal ile kent arasında çok büyük farklılıkların olduğunu kaydetti.

Programa çok sayıda kişi katıldı.> Yeni Meram >Konya > Halkapınar’da Kalkınma Çalıştayı yapıldı
HABER YORUMLARI