YAZARLAR

Yüce dinimiz ve Sevgili Peygamberimizin hayatının akışında gerçek cumhuriyeti ve gerçek demokrasiyi araştırıp gördüğümüzde devleti alinin tüm gelir ve giderlerinin dayanağında, vergiler ve devlet bütçesi değil, kutsal vakıf ve kuruluşlarının olduğu görülmektedir.

23 yıl gibi kısa bir zaman sürecinde evrensel bir dini dünyaya yayan Sevgili Peygamberimiz ve ilkeleri, İslam’ın ne büyük bir ilahi güç olduğu göstermektedir.

Vakıf kültürünün özündeki gönüllülükte insan faktörünün kainattaki tüm yaratılmışlara ne derecede önem verdiğinin gerçekleri sergilenmektedir.

Vakıf kültürü toprağından taşına, böceğinden kuşuna, ve insana değin tüm yaratılanları yararlı kılmak için bir basamak ve bir uygulama unsuru olmaktadır.

Vakıf Kültürü Yüce İslam dininin özündeki güzel ahlakın bayrak yapılmasına imkan vermesi ile aşılmayacak engel varılmayacak hedefin olmayacağı insanlığın tarihine nakış, nakış işlenmiştir. Onun içindir ki ecdadımızın tüm eserlerinde, vakıf kültürünün silinmez mührü vardır.

Bu duyguları yüreğinde taşıyan ve valilik makamına değin yükselerek bürokrasinin burcuna bayrağını dikmiş bir Konya Çocuğu Hakkı TEKE’nin başkanlığını yaptığı KONYA EĞİTİM KÜLTÜR VE SAĞLIK VAKFI Dedeman Otel de yaptığı çalışmaları kamuya tanıtan bir söyleşi düzenlerken Hakkı TEKE’nin yüreğindeki Konya ve Karaman bölgesi insanına hizmet aşkı bir şelale gibi akarken toplantıya katılanların da yüreklerini serinletmiş, vakfın yönetim kurulunda görev alan Konyamızın mümtaz evlatları Sayın Orhan ERDEM, Hasan ANGI, Fehmi ÖZTAŞBAŞI, Mustafa AYDIN’ın ulvi çabaları da tüm takdirlerin üstündedir.

KONYA EĞİTİM KÜLTÜR VE SAĞLIK VAKFI’nın ürettiği projeler eğitimde özlenen ivmeyi, kültürde istisnai güzelliği ve gücü, sağlıkta, sağlam kafa ve sağlam bedenlerin boy almasına ışık tutup yol gösterirken, kıt kanaat imkanları ile kocaman mesafeler kat edilmesi davanın özünün ulvi vakıf kültürüne dayanmasının yine ulvi bir sonucudur.

Merkezi ANKARA’da olan VAKFIN siyasete de, bürokrasiye de daha yakından yaklaşıp sonuç alınması gerçekleri ortadadır. Vakfın kurucular kurulu listesine baktığımızda bir siyasi harmanlama ile bu kutsal göreve koşan Konya çocuklarının hizmet aşkı ile dolu yürekleri, her Konyalının yüreğine bir sevgi seli ile bağlıdır. Sayıları 50’yi aşan bu mümtaz kurucu Konya çocuklarının isimleri bu sütunlara sığmaz. Sadece tüzel kuruluşları temsil eden “KONYA ESNAF ODALARI BİRLİĞİ, KONYA SANAYİ ODASI, KONYA ŞEKER, KONYA TİCARET ODASI, KONYA ORGANİZE SANAYİ”, kuruluşlarımızın temsil ettiği yüce kitle Tüm Konya’yı temsil etmektedir.

Başlıkları zira 2012 programının sadece başlıkları bu sütunlara sığabilmektedir. Bu projeler övgüye değer ve takdire şayan projelerdir. İşte 2012 programı başlıkları 1-Stratejik şehir, 2- Dilital şehir, 3-Konya’ya yakışır destek, 4-Tarım kampusu, 5-Sanayi kenti 6- Lojistik ve ulaştırma, 7-Enerli ve iletişim, 8-Çevre ve orman, 9-Kültür ve turizm, 10-Sufi Köyü, 11-Uluslar arası eğlence ve fuar, 12-Gençlik ve spor, 13-Konya Üniversiteler Birliği, 14-Anadolu’da Konya vizyonu.

Tebrikler Konya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nı yaratanlara, tebrikler bu güzide vakfa gönül verip yardım yapacaklara…

> Yeni Meram >Yazarlar > HAKKI TEKE KONYA EĞİTİM KÜLTÜR VE SAĞLIK VAKFI’NDA SİYASET ÜSTÜ HİZMET
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.