Ruşeym Torku

Hakkı Gökbel Çalışmalar Hakkında Bilgiler Verdi

  • Giriş Tarihi: 31.05.2013 15:27
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Hakkı Gökbel Çalışmalar Hakkında Bilgiler Verdi

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP), Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde üye 7 üniversitenin genel sekreterinin katılımıyla istişare toplantısı düzenledi.

Why Note!?

Selçuk Üniversitesi Rektörlük Binası’nda gerçekleştirilen toplantının açılış bölümüne katılan Selçuk Üniversitesi Rektörü ve KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Hakkı Gökbel, şu ana kadar olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Rektör Gökbel, “Birliğimiz bugüne kadar önemli kararlara imza attı. İnanıyorum ki belirlenen amaç ve hedeflere ulaşabilmek için ortaya konulan strateji ve faaliyetler en kısa zamanda uygulamaya geçecektir. Bu amaçla genel sekreterlerin de üniversitelerdeki idari mekanizmanın işleyişi ile ilgili hususları değerlendirerek KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği içinde ortak faaliyet alanlarının belirlenmesi noktasında alacakları kararlar gerek Strateji Planlama Kurulu, gerekse Üst Kurul tarafından oldukça önem taşıyor” dedi.
Toplantıda ilk olarak UNİKOP Genel Sekreterliği’nin üniversitelerden alınan verilere dayanarak hazırladıkları raporlar detaylı bir biçimde tartışıldı. Üye üniversitelerin daire başkanlarının önümüzdeki günlerde Konya’da bulunan dört üniversitenin ev sahipliğinde bir araya gelmeleri ve kütüphane otomasyon sistemleri ve işleyiş mekanizmasında ortak veri tabanının oluşturulması kararlaştırıldı.
Ayrıca toplumsal duyarlılık anlamında üniversitelerin belirlenen bir tema ile ortak sosyal sorumluluk faaliyetleri yürütmeleri konusunda UNİKOP kuruluna öneriler sunuldu. Özellikle “Dumansız Saha” uygulamalarının bölge üniversitelerinin kampüslerinde uygulanması için prensipte anlaşama sağlanırken, Yeşilay ile düzenlenecek protokolün hazırlık çalışmalarının başlatılmasına karar verildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Hakkı Gökbel Çalışmalar Hakkında Bilgiler Verdi
HABER YORUMLARI