Torku Jelifest

Hakkari Valiliğinden açıklama

  • Giriş Tarihi: 13.03.2016 16:32
  • Güncelleme Tarihi: 16:32
Hakkari Valiliğinden açıklama

Hakkari Valiliği, Yüksekova ilçesinde 22.00'den itibaren başlayacak sokağa çıkma yasağı süresince başka yerde ikamet etmek isteyen vatandaşlara gerekli desteğin sağlanacağını açıkladı.

Mutlu Akü

Hakkari Valiliğinden, Yüksekova ilçesinde 22.00’den itibaren başlayacak sokağa çıkma yasağı süresince başka yerde ikamet etmek isteyen vatandaşlara gerekli desteğin sağlanacağı bildirildi.

Bu sürede uygulanacak tedbir ve faaliyetlerin öncelikli amacının vatandaşların can ve mal güvenliği ile kamu düzeninin tesisi olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu amaçla faaliyetler öncesinde gerekli çalışmalar ve hazırlıklar yapılmıştır. Yüksekova ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı süresince başka bir yerde ikameti tercih etmeleri durumunda, kaymakamlık veya kolluk görevlileri ile irtibata geçmeleri halinde valiliğimizce gerekli destek sağlanacaktır”

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bu duyurumuzun amacı, teröristlerce kandırılmış vatandaşların bir an önce barikatların arkasından çıkmaları ve evlerine, ailelerine, okullarına veya işlerinin başına dönmelerine yönelik çağrıdır. Bu duyurumuz aynı zamanda ilçeyi bombalarla, çukur ve barikatlarla yaşanmaz hale getiren bölücü terör örgütü unsurlarının, bir an önce teslim olmalarına yönelik ihtardır”> Yeni Meram >Güncel > Hakkari Valiliğinden açıklama
HABER YORUMLARI