Torku Jelifest

Bu hafta Konya’da hava nasıl olacak?

  • Giriş Tarihi: 25.06.2016 22:49
  • Güncelleme Tarihi: 22:49
Bu hafta Konya’da hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den derlenen bilgilere göre 5 günlük Konya hava durumu ve detaylar haberimizde...

Mutlu Akü

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile zamanla batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Aydın ve Manisa çevreleri ile yarın öğle saatlerinden ititbaren İzmir, Aydın, Manisa, Uşak, Kütahya, Çanakkale, Balıkesir çevreleri, Hakkari ve Van’nın doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, güneybatı kesimlerde 4 ila 7 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Kuzey ve Kıyı Ege’de kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ SICAK HAVA DALGASI UYARISI

Marmara, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde beklenen sıcak hava dalgası sebebi ile (mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde) meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması tavsiye olunur.

KONYA’DA HAVA NASIL OLACAK?

Konya’da bu hafta sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmezken havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın (Pazar) güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KONYA VE ÇEVRESİNE SICAKLIK ARTIŞI UYARISI

Konya, Karaman, Niğde, Aksaray bölgelerinde mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıklarının; bu hafta sonunda etkisini arttırarak mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerine çıkacağı ve 32 ila 35 dereceler civarında seyredeceği tahmin edilmektedir. Sıcak hava dalgası sebebi ile meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgili ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması tavsiye olunur.

26 Haziran Pazar 35/21 Sıcak
27 Haziran Pazartesi 34/20 Çok bulutlu
28 Haziran Salı 32/21 Parçalı bulutlu
29 Haziran Çarşamba 30/22 Gökgürültülü sağanak yağışlı
30 Haziran Perşembe 30/20 Çok bulutlu> Yeni Meram >Konya > Bu hafta Konya’da hava nasıl olacak?
HABER YORUMLARI