Torku Jelifest

Hadim’de 6. Dedemli Sıla-ı Rahim Şenliği

  • Giriş Tarihi: 20.07.2015 17:27
  • Güncelleme Tarihi: 17:27
Hadim’de 6. Dedemli Sıla-ı Rahim Şenliği

Dedemli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından "6. Dedemli Sıla-ı Rahim Şenliği" düzenlendi.

Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, Dedemli Mahallesi Yağlıpınar Yaylası’nda düzenlenen şenlikte, Dedemlililere müjdeler verdi.

Bozkır Barajından dolayı bir kısmı su altında kalacak olan Dedemli Mahallesi’nin yaşadığı sorunları anımsatan Hadimioğlu, şunları kaydetti:

“Ben özellikle Dedemli halkına ve Dedemli’de oturanlara birlik ve beraberliğe verdikleri destekten ve Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu’na verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Biz de elimizden gediği kadar Dedemli için tüm çabamızla ne gerekirse yapmaya her zaman hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Dedemli Belediyesi eski başkanı Ali Uçar zamanından beri Bozkır Barajından dolayı yerleşim yeri ve hak sahipliği için gece gündüz çalıştık. Her fırsatta girişimlerimiz oldu. Bunun neticesinde Başbakanımızın talimatıyla kanun teklifi verilerek Dedemli’nin baraj sorunları Bakanlar Kurulu’nda görüşülmesine dair yetki verildi. İlk müjdeyi Dedemlili hemşehrilerime hak sahipliği konusunda vermek istiyorum. Dedemliye özel çıkarılan yeni yasayla hak sahipliği yeniden değerlendirmeye açılmıştır. Yeni haklar kazanmak için birinci şart Dedemli’de ikamet etme şartıdır. Birinci ikamet adresiniz Dedemli olursa ileriki zamanda hak sahipliği değerlendirmesinde size yeni haklar kazandıracak. Bunun için birinci adres Dedemli ikinci adresi de yaşadığı yer olarak gösterebilirler. Hadim Belediyesi olarak bu konuda yardımcı olacağız.”

hadimde-6-dedemli-sila-i-rahim-senligi-1

Baraj nedeniyle su altına kalacak ilkokul ve ortaokul binalarının da yeni yerleşim yerine yapılacağını ifade eden Hadimioğlu, yayladaki sokak lambalarında elektrik olmadığını, bu sorunun da kısa zamanda çözüleceğini, ayrıca Antalya sınırlarına kadar yayla yolunun asfalt yapılacağını bildirdi.

Şenliğe, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.> Yeni Meram >Konya > Hadim’de 6. Dedemli Sıla-ı Rahim Şenliği
HABER YORUMLARI